Reklama

Eurowizja 2019: Nagi Duncan Laurence w teledysku "Arcade". Przystojny Holender faworytem?

Duncan Laurence uwodzi w teledysku do piosenki "Arcade". To właśnie ten utwór wokalista zaprezentuje na scenie w Tel Awiwie. Bukmacherzy obstawiają, że jest to jeden z faworytów Eurowizji 2019. Co wiemy o tegorocznym reprezentancie Holandii?

Duncan Laurence jest reprezentantem Holandii na Eurowizji 2019

Nie tak dawno Holandia ogłosiła, że jej reprezentantem na konkursie Eurowizji będzie Duncan Laurence. W Izraelu o zwycięstwo będzie on walczył z utworem "Arcade". Już teraz wydaje się, że ma on naprawdę duże szanse na wygraną. Gdy opublikowano utwór Duncana wraz z teledyskiem, szybko stał się on faworytem i fanów Eurowizji, i bukmacherów. Obecnie to właśnie jemu w notowaniach bukmacherskich daje się największe szanse (21 proc.). Dla porównania reprezentantowi Rosji Sergeyowi Lazarevovi (posłuchaj piosenki "Scream"!), który jest drugi u bukmacherów, daje się 12 proc. szans na zwycięstwo, natomiast polskiemu zespołowi Tulia (posłuchaj utworu "Pali się") - raptem 1 proc.

Reklama

Wykonywanej przez Duncana Laurence'a piosence "Arcade" towarzyszy teledysk, w którym wokalista wystąpił całkowicie nago. Klip od momentu udostępnienia na oficjalnym kanale Konkursu Piosenki Eurowizji na YouTube obejrzano już ponad 2 miliony razy w niespełna tydzień.

To zdecydowanie najpopularniejsza tegoroczna premiera eurowizyjna. Więcej odsłon ma tylko utwór reprezentanta Hiszpanii - "La Venda" (posłuchaj). On został wyświetlony 2,5 miliona razy, ale w ciągu prawie dwóch miesięcy. Co więcej, żaden z pozostałych tegorocznych eurowizyjnych utworów nie ma na oficjalnym kanale konkursu nawet miliona odsłon. Dla porównania polski reprezentant -  zespół Tulia z piosenką "Pali się (Fire of Love)" - zgarnął  422 tys. wyświetleń.

Sprawdź tekst utworu "Arcade" w serwisie Teksciory.pl

Duncan Laurence tak naprawdę nazywa się Duncan de Moor. Urodził się 11 kwietnia 1994 roku w Spijkenisse. Kształcił się w Rockacademie w Tilburgu. W czasach szkolnych udzielał się w kilku zespołach. W 2014 roku wziął udział w piątej edycji talent show "The Voice of Holland", jednak programu nie udało mu się wygrać. Warto dodać, że jego trenerką w "The Voice" była Ilse DeLange - połowa duetu The Common Linnets, który w 2014 roku z piosenką "Calm After the Storm" (posłuchaj!) zajął na Eurowizji drugie miejsce.

Eurowizyjna piosenka Duncana Laurence'a "Arcade" opowiada o rozstaniu i złamanym sercu.

"Kiedy chodziłem do Rockacademie, nauczyłem się, że można trafiać do dużej publiczności, nie zatracając przy tym swojej historii. Szukałem ujmujących historii, które poruszą ludzi, z mojego lub z czyjegoś życia. Zainspirowałem się historią ukochanej osoby, która odeszła w młodym wieku. (…) W tworzeniu 'Arcade' pomogli mi Joel Sjöö i Wouter Hardy, z tego powodu to stało się naszą wspólną historią, a nie tylko moją własną. 'Arcade' to opowieść o poszukiwaniu miłości życia. To nadzieja na - czasami - nieosiągalne" - mówi o swoim utworze 25-letni reprezentant Holandii.

64. edycja konkursu odbędzie się w dniach 14 - 18 maja w Tel-Awiwie.


***Zobacz materiały o podobnej tematyce***

INTERIA/RMF

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: duncan laurence | Eurowizja 2019

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje