Reklama

Reklama

Eurowizja 2019: Jak w Madrycie wypadła Tulia?

Za nami ostatni z przedeurowizyjnych występów grupy Tulia. Jak polskie reprezentantki poradziły sobie w stolicy Hiszpanii?

Za nami ostatni z przedeurowizyjnych występów grupy Tulia. Jak polskie reprezentantki poradziły sobie w stolicy Hiszpanii?
Tulia przygotowuje się do występu na Eurowizji /AKPA

Przypomnijmy, że podczas 64. Konkursu Piosenki Eurowizji polskim reprezentantem będzie zespół Tulia z utworem "Fire Of Love" (Pali się)".

Za tekst kompozycji odpowiada Sonia Krasny (język polski) oraz Jud Friedman i Allan Rich (język angielski), muzykę stworzyła Nadia Dalin. Producentem utworu został Marcin Kindla.

Sprawdź tekst piosenki "Pali się (Fire of Love)" w serwisie Tekściory.pl!

Reklama

Pierwotna wersja piosenki znalazła się na rozszerzonej wersji debiutanckiej albumu Tulii, który ukazał się 25 maja 2018 roku. Na potrzeby Eurowizji piosenkę przearanżowano i dodano wstawki w języku angielskim.

Formacja w składzie - Tulia Biczak, Joanna SinkiewiczDominka Siepka Patrycja Nowicka - rozpoczęła promocję swojej twórczości w Europie. Pierwszym przystankiem był Amsterdam, gdzie 6 kwietnia odbyło się specjalne wydarzenie "Eurovision In Concert".

Tydzień później kwartet wystąpił w Londynie podczas London Eurovision Party 2019, drugiej z największych imprez przedeurowizyjnych.

Ostatnim sprawdzianem dla Polek był udział w PrePartyES w Madrycie, gdzie jednak - tak jak zdecydowana większość uczestników - zmierzyły się z problemami technicznymi.

"Mamy nadzieję, że dojdziemy do finału, a tam zajmiemy jak najwyższą pozycję" - napisała Dominika Siepka na Instagramie.

Dotychczasowe przedeurowizyjne występy różniły się przede wszystkim strojami, opartymi o tradycyjne wzory.

"Mamy świetny pomysł, który nam osobiście bardzo się podoba. Nie możemy się doczekać, żeby sprawdzić czy wam też się podoba" - zdradza Dominika Siepka.

Polska delegacja wylatuje do Tel Awiwu 3 maja, a już 4 maja o 11:00 czasu polskiego rozpocznie się pierwsza próba techniczna z udziałem grupy Tulia.


Bukmacherzy nadal nieubłagani

Mimo intensywnej promocji notowania Tulii u bukmacherów nadal pozostają bardzo niskie. Według ostatnich typów polskie reprezentantki nie awansują do finału, zajmując w swoim półfinale 12. miejsce. Zwycięzcą całej imprezy zostać ma natomiast przedstawiciel Holandii Duncan Laurence z numerem "Arcade" (posłuchaj!).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL