Reklama

Reklama

Eurowizja 2016: Wiemy, kto powalczy w krajowych preselekcjach. Pierwsze opinie

Internauci zaraz po ogłoszeniu dziewięciu wykonawców, którzy powalczą o udział w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji, ruszyli do komentowania listy uczestników.

Przypomnijmy, że jury w składzie Artur Orzech, Robert Janowski, Anna Will, Zygmunt Kukla oraz Waldemar Skowroński zdecydowało, że w specjalnym koncercie eliminacyjnym wystąpią: Edyta Górniak ("Grateful"), Margaret ("Cool Me Down"), Natalia Szroeder ("Lustra"), Taraka ("In The Rain"), Aleksandra Gintrowska ("Missing"), Michał Szpak ("Color of Your Life"), Kasia Moś ("Addiction"), Dorota Osińska ("Universal") oraz Napoli ("My Universe").

Reklama

Pod naszą wiadomością o wykonawcach, którzy wezmą udział w preselekcjach, pojawiło się kilkaset komentarzy. Wielu uważa, że to Michał Szpak zaprezentował utwór najbardziej przystosowany do wymogów eurowizyjnych. Z drugiej strony część internautów odniosła się do jego ekscentrycznej przeszłości i uważa, że właśnie w tym należy szukać metody.

Część internautów uznała, że skoro Edycie Górniak już raz poszło dobrze na Eurowizji, to właśnie może ją powinniśmy wysłać po raz drugi. Sporo głosów pojawiło się również za kandydaturą Margaret.

Mniejszą liczbą pozytywnych opinii na ten moment, mogą pochwalić się Gintrowska, Moś i Osińska. Natalia Szroeder jest natomiast komplementowana za to, że jako jedyna postawiła na polską piosenkę.

(źródło: TVP)

Pojawiły się również komentarze, że Napoli nie powinna reprezentować Polski, gdyż przegrała ona już w preselekcjach w Białorusi.

Wybór reprezentantów skomentował na swoim Facebooku zespół Piękni i Młodzi, zapowiadając, że już wkrótce będzie można poznać ich klip do utworu "Na serca dnie".

Internauci zauważyli ponadto, że nie tylko wybierano piosenki w języku angielskim, ale także nie zdecydowano się dopuścić do eliminacji żadnego zespołu disco polo. W komentarzach pod postem na Facebooku programu "Świat się kręci" pojawiły się opinie, że decyzje jurorów były stronnicze i ograniczyły możliwość wyboru.

Za wsparcie swoim fanom podziękowała Renata Wołkiewicz, znana z rosyjskiej wersji programu "The Voice".

Gracjan Kalandyk napisał natomiast, że przegrać z Edytą Górniak lub Margaret nie jest żadnym wstydem.

O oficjalnej decyzji na swoich profilach poinformowali m.in. Michał Szpak, Dorota Osińska oraz zespół Taraka.

Sprawdź tekst utworu "Color Of Your Life" w serwisie Teksciory.pl!

Sprawdź tekst utworu "Universal" w serwisie Teksciory.pl!

Rozwiąż quiz i sprawdź swoją wiedzę o reprezentantach Polski na Eurowizji:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne