Reklama

Estelle zrzuciła Duffy

Urodzona w Wielkiej Brytanii, ale mieszkająca w Nowym Jorku wokalistka i raperka Estelle zakończyła dominację Duffy na wyspiarskiej liście przebojów.

Za sprawą piosenki "American Boy" z gościnnym udziałem Kanye Westa, Estelle zrzuciła ze szczytu notowania "Mercy" walijskiej wokalistki Duffy. Przypomnijmy, że "Mercy" przebywała na 1. miejscu 5 tygodni z rzędu!

Reklama

Wracając do "American Boy", to historia piosenki w brytyjskim zestawieniu jest bardzo ciekawa. Utwór zadebiutował na pozycji 72., by później wypaść poza miejsce 200. Jednak za sprawą cyfrowych ściągnięć przebój Estelle w następnym tygodniu trafił na szczyt notowania.

"Tylko w sieci ten singel kupiło ponad 50 tysięcy osób" - informuje brytyjska lista przebojów.

Na podium w tym tygodniu znalazła się także charytatywna piosenka "Better in Time/Footprints in the Sand" Leony Lewis (z 2. na 3.).

W pierwszej dziesiątce pojawiła się tylko jedna nowość. Jest nią premierowy przebój Madonny "4 Minutes" z udziałem Justina Timberlake'a (na 7.).

Listę bestsellerów płytowych otwiera wspomniana Duffy, której "Rockferry" już trzeci tydzień z rzędu okupuje miejsce 1.

Na pozycji 2. debiutuje koncertowe wydawnictwo tria Muse "Haarp", zrzucając na 3. OneRepublic z "Dreaming Out Loud".

W "Top Ten" poza Muse pojawiły się cztery nowości. Najwyższa z nich to "The Seldom Seen Kid" alternatywnej formacji Elbow (na 5.).

Pozostałe debiuty to sprawa rockowych weteranów. Na 6. znalazł się Bryan Adams z "11", na 9. Mike Oldfield z "Music of the Spheres", a oczko niżej Van Morrison z "Keep it Simple".

BBC

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: wokalistka | piosenki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje