Reklama

Reklama

Eminem: Najważniejsza jest charyzma

Od piątku, 17 stycznia, na polskich ekranach możemy oglądać film "8. Mila", w którym główną rolę gra Eminem. Obraz w dużym stopniu oparty jest na biografii słynnego amerykańskiego rapera. Curtis Hanson, reżyser "8. Mili", sam jest wielkim fanem hip-hopu, a współpracę z Eminemem wspomina bardzo ciepło.

"To opowieść o ludziach, którzy zastanawiają się, co zrobić ze swoim życiem w Detroit, które wcześniej obiecywało im świetlaną przyszłość, a teraz nie ma im nic do zaoferowania. Walczą o przetrwanie, podobnie jak my wszyscy".

"Tak się składa, że w tym samym mieście narodził się hip-hop i rap. Jestem wielkim fanem muzyki, co chyba słychać w moich filmach. Rap i hip-hop interesują mnie nie tylko od strony muzycznej, ale także kulturotwórczej. Dlatego film porusza również ten temat" - mówi reżyser w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

Reklama

"Ludzie mają problemy ze zrozumieniem hip-hopu, a szczególnie wściekłości i przemocy, jaka pojawia się w tych utworach. Myślę, że w dużej części dotykam tego problemu. Mam nadzieję, że po obejrzeniu go wielu ludzi lepiej zrozumie, skąd wzięła się ta muzyka oraz ci, którzy się przez nią wypowiadają. 8. Mila to film bez upiększeń. Chciałem, by była to naturalna, niemal dokumentalna opowieść" - dodaje reżyser.

Samą współpracę z Eminemem Hanson wspomina bardzo pozytywnie.

"Nie było żadnych problemów. Całkowicie podporządkował się roli, miał do mnie jako do reżysera zaufanie. Eminem nie jest typem hollywoodzkim. Oczywiście, praca z nim była nieco inna, ponieważ nigdy wcześniej nie grał w filmie".

"Na początku czytanie tekstu i próby szły mu fatalnie. Jednak podszedł do tego jak zawodowiec, co przyniosło efekty. Eminem ma to, co dla aktora najważniejsze, czyli charyzmę. Dlatego ludzie chcą go słuchać zarówno z płyt, jak i z ekranu".INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Eminem | mila | opowieść | muzyka | film | Marshall Bruce Mathers III

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy