Reklama

Elvis pobity

Świąteczny album Josha Grobana "Noel" już od miesiąca nie schodzi z 1. miejsca amerykańskiej listy sprzedaży płyt i z każdym tygodniem jest kupowany przez coraz więcej osób.

Płyta "Noel" odnotowała tym razem 15-proc. wzrost sprzedaży, do 669 tys. egzemplarzy. W całej historii muzyki dotąd tylko jeden świąteczny album królował na tej liście tak długo, a była to płyta "Elvis' Christmas Album" Elvisa Presleya. Ale tylko Groban prowadził cztery razy nieprzerwanie.

Reklama

Sprzedaż płyty Grobana jest tak szybka, że już pobiła ona ścieżkę dźwiękową do filmu "High School Musical 2", jako najlepiej sprzedawany album 2007 roku w Stanach Zjednoczonych.

Swoich pozycji na podium nie zmieniają także Alicia Keys z płytą "As I Am", która odnotowała 24-proc. wzrost sprzedaży (do 292 tys. sztuk) oraz zespół The Eagles z dwupłytowym albumem "Long Road Out Of Eden", który zakupiło 18 proc. osób więcej niż przed tygodniem, bo 241 tys.

Na 4. pozostaje składanka aktualnych hitów "Now 26! That's What I Call Music".

Wraz ze zbliżającym się Bożym Narodzeniem kolejny świąteczny bestseller przedostał się do pierwszej dziesiątki, po skoku z 11. na 5. - to album grupy Mannheim Steamroller "Christmas Song".

Wspomniany soundtrack "High School Musical 2" od miesiąca tkwi na 6. miejscu. Natomiast inna disney'owska produkcja, dwupłytowy album Miley Cyrus "Hannah Montana 2/Meet Miley Cyrus", spada z 5. na 7.

Ostatnie trzy tytuły w "Top 10" to pozycje country. Imienny album Taylor Swift awansuje z pozycji 9. na 8., a "Carnival Ride" Carrie Underwood przesuwa się z miejsca 7. na 9.

Dziesiątkę zamyka trzypłytowy zestaw największych hitów Gartha Brooksa "The Ultimate Hits", który spada z pozycji 8. na 10.

Na liście popularności piosenek "Hot 100" już po raz piąty prowadzi hit "No One" Alicii Keys. Z miejsca 3. na 2. awansują Flo Rida i T-Pain z singlem "Low", który wciąż jest najlepiej sprzedawanym cyfrowym singlem według listy "Hot Digital Songs".

Tymczasem hit "Apologize" Timbalanda i One Republic traci kolejną szansę na objęcie prowadzenia i ponownie spada z pozycji 2. na na 3.

Zobacz teledyski Josha Grobana na stronach INTERIA.PL.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: pobity | Elvis | "Elvis"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje