Reklama

Elton John: Ślub w grudniu

58-letni Elton John i jego wieloletni przyjaciel, 43-letni David Furnish, pobiorą się już 21 grudnia, ponad dwa tygodnie po wejściu w życie brytyjskiej ustawy legalizującej związki homoseksualne. Popularny wokalista zapowiedział skromną ceremonię ślubną, na której obecni będą jedynie rodzice pary.

"Z powodu obecności naszych rodziców chcemy, aby była to bardzo skromna impreza. Szykujemy wielkie przyjęcie, ale stanie się to w późniejszym czasie. Natomiast po ślubie wybierzemy się wspólnie na lunch" - powiedział Elton John.

Reklama

Wokalista jest tak zdeterminowany, by ślub odbył się w kameralnej atmosferze, że odrzucił ofertę jednej z amerykańskich stacji telewizyjnych, która za transmisję ceremonii chciała zapłacić aż 11 milionów dolarów.

Prawo sankcjonujące w Anglii związki homoseksualne wejdzie w życie 5 grudnia. Ślub Eltona Johna i Davida Furnisha odbędzie się jednak dopiero 21 grudnia, gdyż taki czas potrzebny jest na załatwienie formalności.

"Na razie nie zastanawiałem się nad tym, ale jestem przekonany, że będzie to dzień pełen emocji" - przyznał wokalista.

"Legalizacja związków homoseksualnych to jeden z najważniejszych znaków naszych czasów. Jestem zadowolony, że Wielka Brytania pozwoliła na to naszej społeczności" - dodał urodzony w Kanadzie David Furnish.

Brytyjski wokalista spotyka się z Furnishem już 12 lat. Oboje przyznają, że ślub ma dla nich także znaczenie finansowe, gdyż pozwala na skorzystanie z ulg podatkowych dla małżeństw. Poza tym Elton John chciał finansowo zabezpieczyć Davida po swojej śmierci.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje