Reklama

Reklama

Elton John oskarżony o molestowanie seksualne

Elton John został oskarżony o molestowanie seksualne. Do sądu w Kalifornii wpłynął pozew od jego byłego ochroniarza, Jeffreya Wenningera, który współpracował z brytyjskim piosenkarzem przez 12 lat.

Jeffrey Wenninger i Elton John w kwietniu 2014 r.

Brytyjskie media szczegółowo relacjonują treść pozwu. W jednym przypadku Elton John miał uszczypnąć ochroniarza i powiedzieć "masz w sobie wiele homoseksualnych genów, ale jeszcze się ze sobą nie spotkały".

Innym razem gwiazdor miał poprosić swojego pracownika o ściągnięcie spodni, by "powiedzieć cześć wujkowi Eltonowi". Jeffrey Wenninger utrzymuje, że stawiał piosenkarzowi opór. Dla Eltona pracował do września 2014 r.

Były ochroniarz domaga się odszkodowania za doznane przez niego fizyczne i psychiczne cierpienia - tak sformułowali oskarżenie prawnicy. Sprawa rozpatrzona zostanie przez sąd w Los Angeles.

Reklama

Sam Elton John nie skomentował doniesień o wniesionym pozwie. Zarzutom zdecydowanie zaprzeczył w jego imieniu Orin Snyder, prawnik pracujący dla należącej do wokalisty firmy Rocket Entertainment Group. Stwierdził on, że oskarżenia ochroniarza są nieprawdziwe i wprost uznał, że celem Wenningera jest wyciągnięcie od Eltona pieniędzy.

Brytyjskie media zauważają, że sprawa będzie niezręczna dla męża gwiazdora, Davida Furnisha, z którym wspólnie wychowuje syna.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama