Reklama

Edyta Górniak z niesmacznym żartem. Ostra odpowiedź Michała Piróga

Na profilu Edyty Górniak pojawił się kontrowersyjny żart. To nie spodobało się fanom i innym gwiazdom, m.in. Michałowi Pirógowi, który publicznie upomniał piosenkarkę.

Edyta Górniak oburzyła internautów

Edyta Górniak opublikowała na swoim Instagramie żart, który uraził niemałe grono jej obserwatorów. 

Reklama

Piosenkarka opublikowała zabawną w jej mniemaniu grafikę, przedstawiającą Żyda. 

"Żyd pyta Żyda, kiedy się skończy epidemia? - Icek, bądź mądry. Poważni ludzie zainwestowali poważne pieniądze. Jak zarobią, to się skończy" - głosi napis pod obrazkiem.

Nie przemyślała jednak tego, że taki żart, może urazić innych poprzez utrwalanie szkodliwych stereotypów. 

Wpis zabolał m.in. Michała Piróga, który ma żydowskie korzenie. "To wielka przykrość. Nie wszyscy ludzie uważają inwestycje w edukację za mądrą decyzję i potem wstawiają bezmyślnie takie żarty. Refleksja przychodzi zbyt późno lub nigdy. W Polsce akurat ten stereotyp żartu na temat Żydów nigdy nie wyszedł z mody. Są ludzie, którzy ślepo podążają za modą bez większych refleksji i tacy którzy modę tworzą" - napisał. 

"Walczyć trzeba jak ze wszystkimi stereotypami, czyli Murzynkiem Bambo, Polakiem złodziejem, tancerką puszczalską, rogatym Żydem i Arabem terrorystą. Edukacją, książkami zamiast gier i Youtube’a. Trzeba nauczyć ludzi na nowo, że siła jest w logice i nauce, a nie w lajkach i nowych ciuchach" - dodał.

Poparł go krakowski rabin, Samuel Rosenberg. "Myślałem, że nie żyjemy już w średniowieczu. Mam nadzieję, że Edyta wróci do tworzenia dobrej muzyki, która może szerzyć miłość i łączyć ludzi w trudnych czasach, zamiast rozpowszechniać kłamstwa, nienawiść i idiotyczne teorie konspiracyjne" - skomentował.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Edyta Górniak | Michał Piróg | pandemia koronawirusa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje