Reklama

Reklama

Edyta Górniak: Premiera "Grateful" w Krakowie

W niedzielę 14 lutego Edyta Górniak wystąpi w Krakowie. To na tym koncercie odbędzie się premiera ballady "Grateful", którą wokalistka zgłosiła do polskich preselekcji do Eurowizji.

W niedzielę 14 lutego Edyta Górniak wystąpi w Krakowie. To na tym koncercie odbędzie się premiera ballady "Grateful", którą wokalistka zgłosiła do polskich preselekcji do Eurowizji.
Edyta Górniak zgłosiła się do krajowych eliminacji do Eurowizji /Fot. Damian Klamka /East News

Walentynkowy koncert odbędzie się w Hali Wisły w Krakowie. Pierwotnie Edyta Górniak miała wystąpić w tym mieście 9 grudnia (Kraków Arena), ale koncert przeniesiono ze względu na inne zobowiązania jej gości: Mietka Szcześniaka i Glacy.

Występ w stolicy Małopolski to na razie ostatni ogłoszony w ramach "Love 2 Love" - pierwszej trasy koncertowej Edyty Górniak od 16 lat. W ten sposób wokalistka świętuje 25-lecie obecności na scenie. W planach jest też finałowy koncert w Warszawie, ale na razie nie ujawniono żadnych szczegółów.

Reklama

"Wielki Walentynkowy koncert trasy 'Love 2 Love' w Krakowie będzie niósł ze sobą dodatkowe, miłosne niespodzianki. Zmieni się również miejsce koncertu: 30 metrowa scena 'Love 2 Love' zostanie wybudowana w Hali Wisła Kraków. Wszystkie bilety zachowują ważność" - zapowiadali organizatorzy.

To właśnie w Krakowie (kilka dni temu ogłoszono, że Edyta przeprowadza się tu z Warszawy) odbędzie się koncertowa premiera ballady "Grateful", którą wokalistka zgłosiła do krajowych eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji.

"Przez wiele lat, kiedy namawiano mnie, by reprezentować Polskę ponownie, obawiałam się tej ogromnej presji, bo przecież gdybym zajęła wtedy piąte miejsce, to miałabym do pokonania dwa, trzy miejsca i byłaby jakaś szansa. Teraz mam do pokonania jedno miejsce, jeśli się oczywiście znajdę w Sztokholmie. To nie jest pewne, bo muszę przejść preselekcję i stanąć w szeregu z innymi artystami polskimi, którym też na pewno bardzo zależy i są świetnie przygotowani" - mówiła Edyta Górniak w RMF FM.

"Zapytałam siebie, czy jestem w stanie udźwignąć presję walki z legendą i z samą sobą. Nie wiem, czy pokonam samą siebie, nie mam pewności, nie mam na to recepty" - podkreślała.

Przypomnijmy, że to do Edyty Górniak należy nasz największy sukces w Konkursie Piosenki Euowizji - w 1994 roku z piosenką "To nie ja" zajęła 2. miejsce. Do tej pory nikt z naszych reprezentantów nie zbliżył się nawet do tego wyniku, a w ostatnich latach sukcesem był sam awans do finału.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL