Reklama

Reklama

Edge Of Sanity: Dan Swanö nagrywa

Dan Swanö, szwedzki muzyk, kompozytor i producent, przebywa obecnie w studiu nagraniowym, w którym rejestruje materiał na album grupy Edge Of Sanity, zatytułowany "Crimson II". Tymczasowa data premiery tego wydawnictwa to 26 sierpnia. Wydawcą będzie wytwórnia Black Mark.

Dan regularnie publikuje informacje dotyczące sesji nagraniowej płyty na forum internetowym. Ostatnio napisał:

"Wokale już są nagrane. Nastąpiło też kilka zmian. Rogga wciąż jest w studiu, podobnie jak Granvik, który nagra chórki. Petera Tägtgrena nie będzie, ponieważ Rogga zaskoczył i mnie, i siebie, nagrywając wokale będące połączeniem Mikaela Akerfeldta i Jona z Dissection. Czegoś takiego w sumie od niego oczekiwałem".

"Najważniejsze jest jednak to, że ja growluję. Wiem, że napisałem kilka tygodni temu, że próbowałem growlingu i brzmiało to strasznie. Jak to się w takim razie stało, że nagrałem swój growling? Sam nie wiem. To chyba musi być jakoś związane z psychologią. Kiedy nagrywaliśmy wokale pouczałem Roggę i Grana, a po jakimś czasie i kilku piwach w organizmie podszedłem do mikrofonu i po prostu nagrałem growling, który wydobywał się z głębi mego serca. I to zabrzmiało dobrze, naprawdę dobrze".

Reklama

"Ja nagrałem 50 procent wokali, w tym czyste partie, z poza tym są tu partie moje z Roggą i moje z Granem. Co mogę jeszcze powiedzieć, to chyba to, że gardło mnie boli jak cholera, ale warto było, bo to brzmi świetnie. Kiedy zmęczył mnie mój głos, nagrywał Rogga. Zróżnicowanie rządzi. Na razie nic nie mogę powiedzieć o solówkach, ale mam nadzieję, że z nimi też będzie wszystko w porządku".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Edge Of Sanity | Dana | danie | Edge

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama