Reklama

Dragonland ku chwale Kopernika

Astralni metalowcy ze szwedzkiej formacji Dragonland czekają już z niecierpliwością na odkrycie przez fanów symfonicznego power metalu ich nowego dźwiękowego ciała niebieskiego. Album "Astronomy", na którego okładce widnieje postać Mikołaja Kopernika, trafi na wydawniczy nieboskłon z logiem Century Media Records 13 listopada.

Następcę płyty "Starfall" (2004) zarejestrowano w renomowanym "Studio Fredman" w Goeteborgu, skąd pochodzi zespół. Produkcją zajął się oczywiście Fredrik Nordström.

Reklama

"Astronomy to ewolucja, ścieżka, na którą weszliśmy odchodząc od typowego power metalu ze Starfall, skupiając się na tym, co unikatowe dla naszego stylu. Mówiąc to, trzeba też podkreślić, że droga ta jest teraz bardziej mroczna, podczas gdy Starfall był weselszy z bardziej wyeksponowaną pracą klawiszy. Astronomy jest bardziej posępna, wypełniona mocnymi gitarami, zarówno szaleńczo szybkimi, jak i przytłaczająco ciężkimi" - sprecyzował muzyczny kierunek obrany na nowym albumie gitarzysta Olof Mörck.

"Dwa lata ciężkiej pracy nad tym albumem naprawdę się opłaciły. Teraz z niecierpliwością czekamy na reakcje metalowej sceny i mamy nadzieję, że dołączycie do nas w astralnych potyczkach" - dodał.

Szatę graficzną "Astronomy" przygotował ceniony artysta Niklas Sundin, na co dzień gitarzysta szwedzkiego Dark Tranquillity.

"Okładka ukazuje temat przewodni, związany z astronomią, obrazując Kopernika w otoczeniu astronomicznych przyrządów i symboli" - wyjaśnił Mörck.

W Polsce czwarty album Dragonland dostępny będzie dzięki EMI Music Poland.

Oto program płyty "Astronomy":

1. "Supernova"
2. "Cassiopeia"
3. "Contact"
4. "Astronomy"
5. "Antimatter"
6. "The Book Of Shadows Part IV: The Scrolls Of Geometria Divina"
7. "Beethoven's Nightmare"
8. "Too Late For Sorrow"
9. "Direction: Perfection"
10. "The Old House On The Hill Chapter I: A Death In The Family"
11. "The Old House On The Hill Chapter II: The Thing In The Cellar"
12. "The Old House On The Hill Chapter III: The Ring Of Edward Waldon".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Dr House | Kopernika | Dragonland

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje