Reklama

Dolores O'Riordan: Polskę znam z biografii papieża

W czwartek, 25 kwietnia, w katowickim hotelu Novotel, irlandzka formacja The Cranberries spotkała się z przedstawicielami polskich mediów na trwającej niewiele ponad kwadrans konferencji prasowej. Dolores O'Riordan i jej koledzy opowiadali o "Wake Up & Smell The Coffee", najnowszej płycie zespołu, presji, jaka towarzyszy życiu gwiazd rocka i Polsce - o której wiedzą niewiele ponad to, że pochodzi z niej papież Jan Paweł II. Po konferencji zespół przeniósł się do "Spodka", by zagrać koncert, na który fani w naszym kraju czekali od wielu lat.

Na konferencję prasową, która rozpoczęła się o godz. 15.15, przybyli przedstawiciele wszystkich najważniejszych polskich mediów, więc ze względu na pośpiech nie wszystkie pytania doczekały się odpowiedzi. Pytano głównie o źródło, z którego muzycy The Cranberries czerpią inspiracje przy komponowaniu nowych utworów, o przebieg trasy koncertowej, ale również o upodobania kulinarne członków zespołu i ich życie rodzinne.

Reklama

Wokalistka The Cranberries opowiedziała o depresji, z którą musiała walczyć kilka lat temu, a wywołanej przez presję wywieraną przez otoczenie na gwiazdy rocka, ale od razu zapewniła, że ciężkie chwile już dawno ma za sobą.

Nie obyło się również bez pytań o Polskę, chociaż w tym zakresie wiedza Irlandczyków jest raczej uboga. Dolores przyznała jednak, że bliskie są jej postaci dwóch naszych wielkich rodaków, Fryderyka Chopina i Karola Wojtyły, a wszystko, co wie o naszym kraju, pochodzi z biografii papieża.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: PAPIEZ | Polsko! | Jan Paweł II | The Cranberries | papież

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje