Reklama

Dixie Chicks pierwsze, Zwan trzeci

Zespół Dixie Chicks od kilku lat jest bardzo znany w Stanach Zjednoczonych i sprzedaje tam miliony płyt. Niedawno trio wystąpiło podczas finału amerykańskich rozgrywek futbolowych NFL, zwanego Super Bowl. Być może miało to wpływ na to, że płyta dziewczyn znalazła się na samym sczycie notowania listy tygodnika "Billboard". Album "Home" nabyło 104 tys. Amerykanów.

Tylko trzy tys. sztuk mniej sprzedała zeszłotygodniowa zwyciężczyni zestawienia, Norah Jones, niemniej "Come Away With Me" spada na miejsce drugie.

Reklama

Na pozycji trzeciej debiutuje Zwan, grupa założona przez Billy'ego Corgana, byłego lidera The Smashing Pumpkins. "Mary Star of the Sea" rozeszła się w 90 tys. sztuk.

Pierwsze miejsce poza podium należy do Kanadyjki Avrila Lavigne, której "Let Go" znalazł 80 tys. nabywców, a na piątym, ze sprzedażą na poziomie 89 tys. sztuk, utrzymała się Jennifer Lopez i "This Is Me... Then".

Na miejsce szóste, z drugiego, spada płyta ze ścieżką dźwiękową do filmu "Chicago", na której możemy usłyszeć utwory takich wykonawców, jak Macy Gray, Lil' Kim i Anastacia, na ósmym utrzymuje się "Cocky" Kid Rocka, a na ósme wskakuje Shania Twain, która po występie w trakcie Super Bowl odnotowała 41%. wzrost sprzedaży. "Up" kupiło kolejne 67 tys. Amerykanów.

Na dziewiąte przesuwa się "Under Construction" Missy "Misdemeanor" Elliott, a pierwszą dziesiątkę zamyka hip-hopowa ścieżka dźwiękowa do filmu "8. Mila".

Na miejscu dwunastym debiutuje album z utworami religijnymi, czyli "All About Love" Stevena Curtisa Chapmana, warto także zauważyć, że "A Rush Of Blood To The Head" płyta Brytyjczyków z Coldplay awansowała z pozycji 25. na 20.

Ciekawe co zmieni się na liście po tym jak na rynku pojawił się długo wyczekiwany album 50 Centa. Utwór promujący to wydawnictwo "In Da Club" zajmuje na liście singli miejsce czwarte. Na pierwszym po raz kolejny znajduje się "All I Have" Jennifer Lopez i LL Cool J'a, na drugie wskoczył Ja Rule w towarzystwie Ashanti i "Mesmerize". Na trzecie spadł "Bump, Bump, Bump" wykonwyany przez B2K i P. Diddy, a tuż za 50 Centem znajduje się "Beautiful" Christiny Aguilery.INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: The Dixie Chicks | Zwan | Super Bowl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje