Reklama

Depp czyta poezję Jima Morrisona

Nagrania Johnny'ego Deppa czytającego poezje Jima Morrsona znajdą się na ścieżce dźwiękowej dokumentalnego filmu o The Doors "When You're Strange" w reżyserii Toma DiCillo.

Na soundtracku do "When You're Strange" znajdzie się 12 klasycznych utworów grupy, pięć materiałów filmowych oraz 15 wierszy Morrisona recytowanych przez Johnny'ego Deppa.

Reklama

Amerykański aktor do projektu filmu "When You're Strange" dołączył już po premierze obrazu na festiwalu w Berlinie w 2009 roku, kiedy zastąpił reżysera Toma DiCillo na stanowisku narratora dokumentalnego obrazu o The Doors.

"When You're Strange" to film w całości skomponowany z archiwalnych materiałów. Niektóre z nich nigdy nie ujrzały światła dziennego, jak krótkometrażowy film "Highway" zrealizowany przez Jima Morrisona.

- Zrozumiałem dość szybko, już na początku pracy nad filmem, jak wielki potencjał tkwi w tych archiwaliach. Były tak wymowne i bezpośrednie, że postanowiłem nie dogrywać niczego, żeby nie zepsuć. Oczywiście wiązało się to ze sporym wyzwaniem utrzymania uwagi widza przez cały film, ale postanowiłem zaryzykować - mówił w rozmowie z INTERIA.PL reżyser "When You're Strange".

Czytaj więcej: Tom DiCillo: Odkrywając The Doors.

Film Toma DiCillo trafi na ekrany amerykańskich kin 9 kwietnia. Soundtrack do filmu dostępny będzie w sklepach trzy dni wcześniej. Film nie ma jeszcze polskiego dystrybutora.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: \ Film | czytać | depp | film | The Doors | Doors

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje