Reklama

Reklama

Depeche Mode: "To był wspaniały rok"

Podczas czwartkowej (2 listopada) ceremonii przyznania europejskich nagród MTV, statuetkę dla "najlepszego zespołu" otrzymała angielska grupa Depeche Mode. Do Kopenhagi, gdzie wręczano nagrody, przyjechał jedynie klawiszowiec Andrew Fletcher, który przypomniał, że pierwszy teledysk Depeche Mode powstał blisko 25 lat temu!

Przyznanie zespołowi nagrody przez widzów MTV nie było chyba wielkim zaskoczeniem. Po pierwsze, klipy grupy od początku jej działalności często gościły w MTV, a po drugie, ostatni rok był dla niej bardzo udany, co przyznał sam Fletcher.

"Mówiąc szczerze, był to dla nas wspaniały rok, właśnie zakończyliśmy udane tournee".

Muzyk, w rozmowie z dziennikarzami już po odebraniu nagrody, przypomniał, że związki Depeche Mode z MTV liczą już 24 lata. Wtedy to powstały bowiem pierwsze klipy grupy, chętnie prezentowane przez pierwszą muzyczną telewizję świata.

Reklama

"W początkach ery teledysków muzycy musieli być aktorami, co nie było dobre. Również w naszym przypadku. Dlatego powstawały bardzo niedobre klipy. Potem było już znacznie lepiej".

"To dość ciekawe, ale nasza kariera rozwijała się wraz z rozwojem MTV. Dlatego to fajna rzecz, że po tylu latach otrzymaliśmy nagrodę jako najlepszy zespół".

Andrew Fletcher zapytany o jeden teledysk Depeche Mode, który najlepiej definiuje to, co grupa robiła w ciągu ostatnich 25 lat, bez wahania odparł: "Enjoy The Silence" (z 1990 r.).

"To był wspaniały utwór, do którego powstał wspaniały teledysk".

Muzycy Depeche Mode postanowili teraz zrobić sobie dłuższą przerwę.

"Obecnie odpoczywamy, robimy sobie roczną przerwę" - powiedział w Kopenhadze Fletcher.

Tymczasem fani zespołu wkrótce doczekają się składanki jego największych przebojów. W połowie listopada pojawi się bowiem zestaw "The Best Of, Volume 1", który promowany jest obecnie singlem "Martyr".

Zobacz zdjęcia z ceremonii rozdania nagród MTV EMA 2006 w Kopenhadze tutaj!

Tomasz Słoń, Kopenhaga

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: fletcher | nagrody | MTV | Depeche Mode

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama