Reklama

Reklama

Demakijaż Alicii Keys - internauci wolą o nim słyszeć, niż widzieć

Gdy Alicia Keys mówiła o ruchu "nomakeup", nazywana była inspiracją. Jednak, gdy bez makijażu pojawiła się na jednej z największych imprez muzycznych, gali MTV Music Video Awards, okazało się, że idea, a w zasadzie jej pomysłodawczyni, wymagała retuszu...

Alicia Keys stawia na naturalne kobiece piękno

"Męczy mnie wzbudzanie w kobietach przeświadczenia, że muszą być chude, seksowne, doskonałe. Męczy mnie ciągła ocena kobiet. Sama czułam się niewystarczająco dobra, niegodna tego, żeby świat zobaczył jaka jestem. Za każdym razem, kiedy wychodziłam z domu martwiłam się, że nie mam makijażu. Co jeśli ktoś mnie zobaczy, zrobi mi zdjęcie. Te wszystkie obawy wynikały z tego, że bałam się oceny innych" - to fragment listu, a w zasadzie manifestu Alicii Keys, który został opublikowany w czerwcu tego roku. Piosenkarka zmyła makijaż, przestała chować się za oczekiwaniami show-biznesu i rozpoczęła ruch #nomakeup.

Reklama

Jak ostatnio udowodniła piosenkarka, nie były to jedynie puste słowa. Cóż, nie sztuką jest umieścić na Instagramie zdjęcie bez makijażu z hasztagiem "nomakeupselfie", sztuką jest pojawić się bez makijażu na jednej z największych imprez muzycznych, MTV Music Video Awards, co też Keys uczyniła.

Choć wcześniej jej pisemna deklaracja wzbudziła w internautkach zachwyt, pod zdjęciami artystki wylała się fala krytyki. I tak panie, kolejno, jedna za drugą, wskazywały co Keys powinna zamalować, podkreślić, wypełnić. Jednym słowem dla samych kobiet ruch #nomakeup brzmi świetnie jedynie w teorii i na Instagramie, ale tylko po dodaniu filtra.

"To, że zdecydowałam się nie nosić makijażu, nie oznacza, że jestem jego przeciwniczką. A wy?" - tak z kolei do wszystkich negatywnych komentarzy odniosła się sama artystka.

"Wyjść na ulicę bez makijażu, to nie powinien być akt odwagi, a norma, wynikająca z pewności siebie. Nie chciałabym, aby kobiety czuły się piękne tylko wtedy, gdy są umalowane, a bez tego czują się mniej atrakcyjne" - przyznała niedawno w rozmowie z PAP Life makijażystka Nars, Jane Richardson. Zatem brak makijażu, nie powinien być aktem odwagi, a niemym komplementem, którym każda kobieta powinna, choć raz siebie obdarzyć.

Przypomnijmy, że Alicia Keys została jurorką 11. edycji amerykańskiej odsłony talent show "The Voice", która rusza 19 września.

Niedawno Alicia Keys zaprezentowała swój najnowszy singel  "In Common". Utwór zapowiada jej szósty studyjny album, którego premiera zaplanowana jest latem.

Sprawdź tekst piosenki "In Common" w serwisie Teksciory.pl!

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Alicia Keys

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama