Reklama

Reklama

Daria Zawiałow - nowa gwiazda polskiej sceny

Ma za sobą występy w „Od przedszkola do Opola”, „X Factor” oraz „Mam talent”. Szturmem zdobyła serca polskich słuchaczy, a jej przeboje pną się w górę na listach przebojów. Daria Zawiałow to jedna z gwiazd, które odniosły sukces dzięki uczestnictwu w telewizyjnych talent show. Już pod koniec sierpnia fani będą mogli posłuchać jej koncertu w ramach VERVA Street Racing.

Samodzielność i ciężka praca w talent show

Już jako siedmioletnie dziewczynka wzięła udział w popularnym programie dla dzieci. Piosenka z repertuaru Wolnej Grupy Bukowina pozwoliła jej zająć wysoką lokatę. Później przyszło zwycięstwo w "Szansie na sukces", wraz z nim występ na koncercie Debiuty na Krajowym Festiwalu Piosenki (KFP) w Opolu. Nie nadszedł jednak oczekiwany rozwój kariery.

Szybko podjęła samodzielne życie. W wieku piętnastu lat zdecydowała się na naukę w warszawskim liceum. Wybrała profil muzyczny, który miał pomóc w drodze do wymarzonej kariery wokalistki. Utrzymywała się grając z zespołem na weselach.  Dwa lata śpiewała w chórkach Maryli Rodowicz, zanim zdecydowała się na powrót do programów rozrywkowych i walkę o własną karierę. Pojawiła się w "Mam talent", w którym dotarła do półfinału. Wzięła także udział w dwóch edycjach programu "X Factor". Ta ostatnia, w 2014 roku, zapewniła jej możliwość występowania pośród finałowej dwudziestki uczestników.

Reklama

Przełom w karierze

Pomimo braku spodziewanego sukcesu po udziale w telewizyjnych programach nie poddawała się. Daria odniosła liczne sukcesy w festiwalach i konkursach piosenki. Na swoim koncie ma między innymi wygraną podczas Przeglądu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu.

Przełom przyniósł 2016 rok. To wtedy wystąpiła ponownie na Debiutach podczas KFP w Opolu. Jednak był to występ kompletnie odmienny od poprzedniego. Przede wszystkim arystka zaprezentowała swój autorski utwór. Piosenka "Malinowy chruśniak"  pozwoliła jej zdobyć nagrodę im. Anny Jantar, a także Nagrodę Polskiego Radia.

Płyta i wielki sukces

Artystka długo czekała na możliwość wydania płyty. Miała już za sobą nieudaną próbę ty w 2012 roku. Pod pseudonimem D.A.R.I.A. nagrała wtedy dwa single. Niestety płyta nie ujrzała światła dziennego. Początek 2017 roku to wydanie kolejnego singla, który zapowiadał wydanie debiutanckiej płyty. W marcu miał premierę krążek "A kysz!". Daria Zawiałow sama napisała teksty do swoich utworów, uczestniczyła także w komponowaniu muzyki do nich. Album zdobył dwa Fryderyki. Wokalistkę nagrodzono w kategorii fonograficzny  debiut roku. "A kysz!" dostał miano albumu roku w muzyce alternatywnej. Debiutancka płyta jest też wyjątkowa z innego powodu. Bardzo szybko osiąga wysoką pozycję na liście najlepiej sprzedających się albumów. Pod koniec 2018 roku został wydany singiel "Nie dobiję się do ciebie". Zapowiadał on drugi album wokalistki "Helsinki", który miał premierę w marcu tego roku.

Odniesiony sukces przełożył się na ilość występów. Współpracę z nią podejmowali często także topowi wokaliści polskiej sceny, np. Bela Komoszyńska (zespół Sorry Boys), Tomek Makowiecki, Gaba Kulka czy Piotr Rogucki (zespół COMA). Daria nagrała także piosenkę do filmu "Plan B". Jest to cover śpiewanego przez Wojciecha Młynarskiego utworu "Jeszcze w zielone gramy".

Artystkę można było zobaczyć na większości prestiżowych festiwali muzycznych. Fanów Darii Zawiałow ucieszy informacja o kolejnym koncercie gwiazdy. Jej utworów będzie można posłuchać już w niedzielę 25 sierpnia. Koncert jest częścią wydarzenia VERVA Street Racing.

 

Artykuł powstał we współpracy z PKN ORLEN

 

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje