Reklama

Damy najlepsze w Polsce

Spore zmiany zaszły w czołówce listy najlepiej sprzedawanych płyt w Polsce. Album "Life For Rent" Dido, który od trzech tygodni przebywał na szczycie, w końcu musiał oddać palmę pierwszeństwa wydawnictwu "Ladies", które w imponującym stylu wskoczyło od razu na pierwsze miejsce listy OLiS.

"Ladies" to album, na którym standardy polskiej muzyki rozrywkowej śpiewają najpopularniejsze obecnie wokalistki, m.in. Anna Maria Jopek, Kasia Nosowska i Ewelina Flinta. Część dochodu ze sprzedaży tego krążka przeznaczona jest na fundację Porozumienie Bez Barier Jolanty Kwaśniewskiej.

Reklama

Dido znalazła się tym razem na drugim miejscu listy, tylko oczko wyżej od kolejnej premiery, którą jest składanka "Radio Zet - tylko wielkie przeboje".

Na 4. pozycję obsunął się Sting i jego "Sacred Love", zaś na piąte Bajm z płytą "Myśli i słowa".

Świetnie radzi sobie piąta część składanki "Smooth Jazz Cafe", która awansuje z 22. na 7. miejsce.

O udanym debiucie może mówić Rod Stewart. Wydana właśnie druga część wydawnictwa zawierającego amerykańskie standardy, "As Time Goes By - The Great American Songbook Vol. 2", uplasowała się na 9. pozycji.

Na pewno sporym rozczarowaniem jest dopiero 11. lokata najnowszej płyty Natalii Kukulskiej.

Kilka ciekawych nowości pojawia się poza pierwszą dwudziestką. Na 23. miejscu debiutują Vienio i Pele z albumem "Autentyk 2".

Nowa płyta grupy Closterkeller, "Nero" zajmuje 30. pozycję, zaś cztery oczka niżej plasuje się Celine Dion z krążkiem "Une fille et 4 types".

Dopiero 48. miejsce przypadło w udziale kompilacji największych przebojów formacji R.E.M., ale to i tak lepiej od nowej propozycji zespołu Texas, "Careful What You Wish For", która znalazła się na 50. pozycji.

Zobacz pierwszą dwudziestkę zestawienia.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: najlepszy | danie | Dana | Polsko! | standardy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje