Czy Dawid Podsiadło ma maturę? W czasie egzaminów śpiewał w "X Factorze"!

Oprac.: Karolina Kopeć

Dawid Podsiadło, idol młodego pokolenia, podbił serca słuchaczy swoim talentem i charyzmą. Choć jego kariera rozpoczęła się od wygranej w programie "X Factor", niewielu zna kulisy jego edukacji. Czy popularny wokalista może pochwalić się wyższym wykształceniem, czy może jego talent muzyczny okazał się ważniejszy od dyplomu?

Dawid Podsiadło
Dawid PodsiadłoPiotr AndrzejczakMWMedia

Dawid Podsiadło, jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów młodego pokolenia, swoją karierę rozpoczął od udziału w programie "X Factor". Zwycięstwo w 2012 roku, gdy miał zaledwie 19 lat, otworzyło mu drzwi do świata muzyki. Jego albumy szybko zyskały uznanie krytyków i fanów, a koncerty zaczęły wypełniać największe stadiony w kraju.

Czy Dawid Podsiadło ma maturę?

Sukces w "X Factorze" zbiegł się w czasie z maturą, którą Podsiadło zdał w 2012 roku, łącząc egzamin dojrzałości z udziałem w talent show. Choć kariera muzyczna nabrała tempa, ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Waleriana Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej. Następnie podjął studia, ale intensywny rozwój kariery utrudnił mu ich kontynuację.

Ofelia szykuje nowy album i opowiada o muzycznych celachINTERIA.PL

Mimo braku wyższego wykształcenia muzycznego, Podsiadło posiada solidne podstawy dzięki ukończeniu pierwszego stopnia szkoły muzycznej, gdzie uczył się gry na puzonie. Jak sam przyznał w Rozmowie z Radiem Kraków, ta wiedza daje mu pewność siebie w świecie muzyki. Choć jego kariera potoczyła się nieco inaczej niż planował, talent i ciężka praca pozwoliły mu osiągnąć sukces, który inspiruje wielu młodych ludzi.

Zobacz też:

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}