Reklama

Czesław Niemen w szpitalu

Czesław Niemen, legenda polskiej muzyki, znajduje się obecnie w szpitalu, a jego stan lekarze Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, określają jako krytyczny. 65-letni muzyk od dawna walczy ze śmiertelną chorobą, która w ostatnich dniach znów dała o sobie znać.

Jak informuje "Super Express", Niemen w ostatni wtorek miał poddać się kolejnej operacji. Jego stan uniemożliwił to jednak, gdyż wycieńczony organizm mógł nie przetrzymać zabiegu.

Reklama

Lekarze nie chcą się oficjalnie wypowiadać o stanie zdrowia pacjenta, ale wiadomo, że jest on krytyczny. W piątek Niemen był nawet reanimowany.

Po przeprowadzonej niemal dokładnie rok temu operacji jelit, Czesław Wydrzycki, bo tak naprawdę nazywa się muzyk, powrócił do zdrowia. Przed świętami Bożego Narodzenia czuł się dobrze, pojawił się nawet w telewizji.

Na jego samopoczucie na pewno pozytywny wpływ miał fakt, iż na przełomie maja i czerwca zostanie dziadkiem, a dziecka spodziewa się jego córka, 28-letnia Natalia.

Rodzina Czesława Niemena nie chce obecnie rozmawiać z dziennikarzami.

Muzyk jest jednym z najwybitniejszych polskich artystów. W 1967 roku wykonał na festiwalu w Opolu słynną piosenkę "Dziwny jest ten świat", która natychmiast stała się sensacją. Przez następne lata niemal wszystkie jego dokonania budziły kontrowersje.

W prasie, obok peanów, pojawiały się szkalujące artykuły. W tym czasie przez jego zespół przewinęła się śmietanka polskich rockerów i jazzmanów, z muzykami SBB i Zbigniewem Namysłowskim na czele. Wielokrotnie bezpardonowo atakowany przez media, odsunął się w końcu i znikł z oficjalnej sceny.

Po 12-letniej przerwie powrócił w 2001 roku albumem "Spodchmurykapelusza". Dwa lata później otrzymał Złotego Fryderyka za całokształt dokonań, ale nie odebrał go osobiście.

Od lat działa w kameralny sposób (muzyka filmowa, teatralna, pojedyncze występy), tworzy przy użyciu najnowocześniejszych systemów komputerowych i nie korzysta z pomocy innych muzyków.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: lekarze | czesław niemen | NIemen | Niemen Czesław

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje