Reklama

Czesław Niemen po operacji

Czesław Niemen powraca do zdrowia po poważnej operacji jelit, jakiej poddał się w ubiegłym tygodniu. Słynny polski muzyk zabieg przeszedł podobno bez większych problemów, a rokowania medyczne są dobre.

"Już w zeszłym roku martwiliśmy się o niego, bo Czesław czuł się bardzo źle, ale on starał się pokonać chorobę w sposób naturalny. Całe szczęście, że zdecydował się operację" - mówi Zbigniew Hołdys o zabiegu, jakiemu poddał się Niemen.

Reklama

"Namawiam go do nagrania nowej płyty z żywymi ludźmi, namawiam go do zagrania wielkiego koncertu..." - wyznaje Hołdys. "On jest w szokująco wielkiej formie artystycznej i po prostu szkoda, żeby tego nie pokazał światu".

Według Hołdysa, koncert Niemena jest możliwy jeszcze w tym roku. Co ważne, Niemen nie odrzuca podobno tego pomysłu.

Ostatnio kontynuował on pracę nad kolejnym zestawem sześciu swych płyt, które kiedyś zostały wydane w formie winylowej - teraz zostaną wznowione w kolekcjonerskiej edycji CD. Równocześnie artysta kontynuuje pracę nad graficznym teledyskiem, który realizuje osobiście na komputerach Mac.

63-letni obecnie Niemen jest jednym z najwybitniejszych polskich artystów. W 1967 roku wykonał na festiwalu w Opolu piosenkę "Dziwny jest ten świat", która natychmiast stała się sensacją. Przez następne lata niemal wszystkie jego dokonania budziły kontrowersje.

W prasie, obok peanów, pojawiały się szkalujące artykuły. W tym czasie przez jego zespół przewinęła się śmietanka polskich rockerów i jazzmanów, z muzkami SBB i Zbigniewem Namysłowskim na czele. Wielokrotnie bezpardonowo atakowany przez media, odsunął się w końcu i znikł z oficjalnej sceny.

Od lat działa w kameralny sposób (muzyka filmowa, teatralna, pojedyncze występy), tworzy przy użyciu najnowocześniejszych systemów komputerowych i nie korzysta z pomocy innych muzyków.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: czesław niemen | NIemen

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje