Reklama

Criminal: Z Chile do Anglii

Anton Reisenegger (gitara, śpiew) i Rodrigo Contreras (gitara), muzycy chilijskiej formacji Criminal, podziękowali za współpracę pozostałym członkom zespołu i przeprowadzili się do Anglii. Na miejscu skompletowali nowy skład, w którym znaleźli się m.in. instrumentaliści związaniu z grupami Cradle Of Filth, Entwined i Extreme Noise Terror.

W styczniu 2002 roku Anton i Rodrigo postanowili przeprowadzić się z Chile do Anglii, bo doszli do wniosku, że na Wyspach szanse na prawidłowy rozwój kariery Criminal są znacznie większe. Pozostali członkowie zespołu nie zgodzili się na emigrację, więc zostali wyrzuceni. Ich miejsce zajęli: Zac O'Neil (perkusja), Rob Eaglestone (bas) i Mark Royce (instrumenty klawiszowe).

Reklama

Rob (znany również jako Robin Graves), do kwietnia 2001 roku był członkiem grupy Cradle Of Filth. Zac znany jest fanom ekstremalnego metalu z płyty "Being And Nothing" Extreme Noise Terror, na którą skomponował większość materiału, oraz z grup Failed Humanity i Christian Death. Natomiast Mark udzielał się dotąd m.in. w zespołach Entwined i Primary Slave.

"To naprawdę fajne mieć takich ludzi jak Zac, Mark i Rob w zespole. To wspaniali muzycy, dzięki którym brzmienie Criminal nabierze nowej jakości. Czujemy się, jakbyśmy zaczynali od nowa. Tym razem czas na podbój Europy" - zapowiada najbliższe plany zespołu Anton.

A oto co do powiedzenia ma o swoim nowym zespole Rob: "Po wielu latach spędzonych w Cradle of Filth, zdecydowałem, że muszę zmienić środowisko i odzyskać entuzjazm wobec muzyki. Bardzo podoba mi się to, co gra Criminal, to świeże podejście do starego metalowego stylu".

Nowy skład Criminal pokaże się w tym roku na wielu festiwalach, m.in. na Wacken Open Air, a jesienią zarejestruje album studyjny. Wydawcą będzie firma Metal Blade.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Criminal | Cradle | anton | muzycy | terror | gitara | Chile

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje