Cover "Tom's Diner" hitem! AnnenMayKantereit i Giant Rooks podbijają internet

Klasyk "Tom's Diner" z repertuaru Suzanne Vegi w 2019 roku doczekał się pełnej pasji, surowej interpretacji, którą przygotowali AnnenMayKantereit i Giant Rooks. Nagranie utrzymane w klimacie jam session, zarejestrowane bezpośrednio po koncercie niemieckich zespołów, właśnie podbija internet.

Surowa wersja "Tom's diner" stała się viralem
Surowa wersja "Tom's diner" stała się viralemJoseph Kadowmateriały prasowe

"Cover powstał z potrzeby serca i z radości, jaką daje wspólne muzykowanie" - czytamy w opisie. Teraz, po trzech latach, piosenka niespodziewanie zyskuje popularność.

"Winien" jest TikTok, gdzie AnnenMayKantereit i Giant Rooks ze swoją wersją "Tom's Diner" zainspirowali 10 tysięcy filmików, które mają już po pół miliona odsłon dziennie.

Piosenka znajduje się w zestawieniu US Spotify Top 100, gdzie w ekspresowym tempie zdobywa kolejne pozycje. Awansuje także na innych rynkach. W Polsce nagranie znajduje się obecnie na 4. pozycji zestawienia Viral Charts na Spotify. Ponadto, "Tom's Diner" AnnenMayKantereit i Giant Rooks trafił do top 50 notowań Shazama m.in. w Kanadzie, USA i Nowej Zelandii.

Tom's Diner (Cover) - AnnenMayKantereit x Giant Rooks

Oryginalna wersja "Tom's Diner" została napisana w 1982 r. przez amerykańską piosenkarkę i autorkę tekstów Suzanne Vegę. Znalazła się na albumie "Solitude Standing" z 1987 r. Kilka lat później zyskała jeszcze większą popularność za sprawą remiksu grupy DNA.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}