Reklama

Country na topie

"Good Time" to najlepiej sprzedający się obecnie album w Stanach Zjednoczonych. Jego autorem jest gwiazda muzyki country, Alan Jackson, dla którego jest to już czwarty raz w karierze, kiedy znalazł się na szczycie notowania przygotowanego przez magazyn "Billboard".

Płyta Alana Jacksona rozeszła się w liczbie 119 tysięcy egzemplarzy. "Good Time" to już 15. album w jego dorobku. Poprzedni "Like Red on a Rose" ukazał się w 2006 roku i dotarł na 4. miejsce listy "Billboard".

Reklama

Mimo spadku sprzedaży o 29% Jack Johnson pojawił się na miejscu 2. (65 tys. sprzedanych kopii). Płyta "Sleep Through the Static" w poprzednim zestawieniu zajmowała jedno miejsce niżej.

Ubiegłotygodniowa liderka, Janet Jackson, spadła z albumem "Discipline" na 3. pozycję (57 tys.). Sprzedaż tej płyty zmalała aż o 68%.

Na 4. miejscu pojawił się punkowy irlandzko-amerykański zespół Flogging Molly. Pozycja albumu "Float" to najlepszy wynik w historii istniejącej od 1997 roku grupy. W minionym tygodniu sprzedano 48 tys. egzemplarzy tej płyty.

Inny rockowy zespół, Black Crowes, to autorzy najwyżej notowanej nowości. Debiutujący w zestawieniu "Warpaint" figuruje na pozycji 5. (46 tys.).

Spory spadek zanotowała Erykah Badu i jej album "New Amerykah: Part One (4th World War)". W minionym tygodniu zajmował on miejsce 2., teraz spadł na 6., a wynik sprzedaży (41 tys.) okazał się o 67% niższy.

7. miejsce przypadło pochodzącej z Los Angeles wokalistce soul, Sarze Bareilles. Płyta "Little Voice" awansowała z miejsca 9. ze sprzedażą na poziomie 39 tys. egzemplarzy.

Zaraz za nią znalazła się Alicia Keys z "As I Am" (38 tys., spadek z 5.). Dziesiątkę uzupełniają "Taylor Swift" tytułowego autora (32 tys., awans z 12. na 9.) i "Back To Black" Amy Winehouse (31 tys.), która podobnie jak przed tygodniem pojawiła się na 10. pozycji.

Sprzedaż płyt muzycznych na terenie USA wyniosła łącznie 7,68 miliona egzemplarzy, co jest o 3,5% niższym wynikiem niż w poprzednim tygodniu.

Billboard

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Time | Michael Jackson | billboard

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje