Reklama

Corinne Bailey Rae: Gwiazda od zaraz

"Ta pani zaraz zostanie gwiazdą. I będzie to olbrzymia gwiazda" - ten cytat, pochodzący z brytyjskiej gazety "The Sun", odnosi się do debiutującej w 2006 roku Corinne Bailey Rae, której płyta w poniedziałek, 27 marca, trafi do polskich sklepów. Na stronach INTERIA.PL możecie obejrzeć klip do pierwszego przeboju piosenkarki "Put Your Records On".

Opinia "The Sun" nie jest odosobniona. Także inne brytyjskie gazety prześcigają się w komplementach, określając Corinne jako "gwiazdę 2006 roku" ("Sunday Mirror"), "osobę, której już nie da się zatrzymać" ("Daily Star") czy wokalistkę mającą "potencjał do tego, aby stać się kimś wyjątkowym" ("Metro").

Reklama

Dodajmy, że opiniotwórczy miesięcznik muzyczny "Q" porównał głos Rae do Eryki Badu i Billie Holiday, co prestiżowy "The Guardian" uzupełnił o tak szacowne nazwiska, jak Macy Gray i Lauryn Hill. Trudno o lepszą rekomendację.

Na artystyczne wdzięki Corinne nie były obojętne radio (między innymi słynne Radio 1) czy telewizja (występ w popularnym programie "Later With Jools", w którym kariery zaczynało wielu brytyjskich wykonawców).

Co chyba najważniejsze, talent piosenkarki dostrzegli fani. Album zatytułowany po prostu "Corinne Bailey Rae" wciąż świetnie radzi sobie na brytyjskiej liście bestsellerów płytowych, chociaż od jego premiery na Wyspach upłynęło już kilka tygodni.

Przekonajcie się, czy Corinne rzeczywiście zasługuje na te wszystkie komplementy - próbką możliwości piosenkarki jest pierwszy singel "Put Your Records On", do którego wideoklip możecie obejrzeć na stronach INTERIA.PL.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: piosenkarki | 'Gwiazdy' | gazety | the sun | Corinne Bailey Rae

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje