Reklama

Coldplay: Konserwatywne korzenie wokalisty

Chris Martin, wokalista znanej angielskiej grupy Coldplay, jest blisko spokrewniony z Winstonem Churchillem, premierem Wielkiej Brytanii w czasie II wojny światowej. Rodzina muzyka jest mocno osadzona w kręgach brytyjskich konserwatystów, jednak on sam nie podziela przekonań swych bliskich.

Znanemu z liberalnych poglądów Martinowi długo udawało się ukrywać swe pochodzenie, ale wścibscy dziennikarze dotarli jednak do źródeł świadczących o tym, że w żyłach wokalisty płynie szlachetna krew.

Reklama

Okazuje się bowiem, że kuzyni Chrisa ze strony ojca są prawnukami Winstona Churchilla - jednego z najwybitniejszych brytyjskich polityków w historii.

Martin nie musiałby się martwić o finansowe zabezpieczenie, nawet gdyby nie osiągnął sukcesu z grupą Coldplay. Majątek jego rodziny oceniany jest na około 8,5 miliona dolarów, z czego większość ulokowana jest w gruntach i różnego rodzaju inwestycjach.

Krewni wokalisty są do dziś blisko związani z brytyjską partią konserwatywną, co czyni z Chrisa pewnego rodzaju "czarną owcę" w klanie. Jest on bowiem znany z lewicowo-liberalnych poglądów, czego przejawem jest chociażby mocne zaangażowanie w kampanię "Make Trade Fair", mającą na celu ochronę biednych państw przed gospodarczym wyzyskiem światowych potęg.

Narzeczoną Martina jest znana amerykańska aktorka Gwyneth Paltrow, która spodziewa się obecnie ich pierwszego dziecka.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Coldplay | korzeń | Chris Martin | Coldplay

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje