Co się dzieje z majątkiem Jerzego Połomskiego? Sąsiad ujawnia nowe informacje

Od śmierci Jerzego Połomskiego minęło już półtora roku, ale zainteresowanie jego życiem i majątkiem wciąż jest duże.

Jerzy Połomski i aktorka Anna Dymna - Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty, 2009 r.
Jerzy Połomski i aktorka Anna Dymna - Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty, 2009 r.AKPA

Jerzy Połomski zmarł 14 listopada 2022 roku.

Ostatnie lata swojego życia spędził w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Artysta nie miał żony ani dzieci, a jego rodzeństwo zmarło przed nim. Spadkobierczynią Połomskiego została jego menadżerka, Violetta Lewandowska.
"Na pewno pamiątki po Jerzym chcę przekazać do jakiegoś muzeum, albo do Muzeum Warszawy, albo do Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Na pewno nic się nie zmarnuje. Jest tych rzeczy sporo. Fryderyki i inne nagrody, zdjęcia, albumy ze zdjęciami, teksty piosenek i wiele innych rzeczy, które na pewno ucieszą jego fanów" - zapewniła Lewandowska.

Mieszkanie Jerzego Połomskiego. Co się z nim stanie? Sąsiad ujawnia

Mieszkanie Jerzego Połomskiego wciąż budzi zainteresowanie. Jak ujawnił sąsiad artysty w rozmowie z "Super Expressem", mieszkanie pozostaje puste od czasu, gdy Połomski przeprowadził się do Skolimowa.

"Od kiedy Jerzy wyprowadził się do Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, jego mieszkanie stoi puste. Nikt w nim nie zamieszkał, ani nikt się w nim nie pojawił" - powiedział sąsiad.

Maria Koterbska i Jerzy Połomski - Wielka Gala Jubileuszowa Gwiazd Estrady, 2009 r.
Maria Koterbska i Jerzy Połomski - Wielka Gala Jubileuszowa Gwiazd Estrady, 2009 r.AKPA

Violetta Lewandowska, menadżerka i spadkobierczyni Połomskiego, niechętnie wypowiada się na temat mieszkania. W rozmowie z "Super Expressem" zaznaczyła, że nie planuje zatrzymywać pamiątek po artyście dla siebie.

Umowa pomiędzy menadżerką a Połomskim była kontrowersyjna

Decyzja Jerzego Połomskiego o przekazaniu swojego majątku menadżerce wywołała pewne zamieszanie. Bratanica artysty, która czuła się urażona tą decyzją, nie ukrywała swojego niezadowolenia. Połomski i Lewandowska zawarli umowę, zgodnie z którą, jeśli menadżerka zapewni mu dożywotnią opiekę, jego apartament trafi do niej.

Pamiątki po Jerzym Połomskim, jego liczne nagrody i inne osobiste przedmioty mają trafić do muzeum, gdzie będą dostępne dla fanów. 

Jerzy Połomski
Jerzy Połomski Michał BaranowskiAKPA
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas