Reklama

Clawfinger: Wygraj płyty!

W sobotę, 21 stycznia, w warszawskiej "Stodole", wystąpi szwedzka rap-metalowa grupa Clawfinger. Będzie to już piąta wizyta ekipy wokalisty Zaka Tella w naszym kraju. Z tej okazji w naszym konkursie możecie wygrać egzemplarze pierwszych płyt zespołu, które w poniedziałek, 16 stycznia, ukazały się w poszerzonych wersjach, wraz z dodatkowymi nagraniami.

Działający od 1989 roku Clawfinger największą popularnością cieszył się w pierwszej połowie lat 90. XX wieku. To wówczas rodził się styl zwany crossover, na który składały skandowane wokalizy, ostre, cięte brzmienia gitar i industrialne dźwięki klawiszy.

Reklama

Za sprawą debiutanckiego albumu "Deaf Dumb Blind" z 1993 roku, o zespole usłyszał niemal cały świat ostrzejszego grania. Na płycie znalazły się przebojowe single "Nigger" (z antyrasistowskim tekstem), "The Truth", "Rosegrove" i "Warfair".

Podobnym sukcesem okazała się także druga płyta "Use Your Brain" (1995), z przebojami "Pin Me Down", "Do What I Say""Tomorrow".

Najważniejsze nagrania z pierwszych trzech płyt znalazły się później na składance "Biggest & The Best".

Na początku kariery koncerty Clawfingera otwierali Niemcy z Rammstein, którzy obecnie mają status rockowej gwiazdy. Kiedy dla Szwedów przyszły słabsze czasy, role się odwróciły.

W "Stodole" przed Clawfingerem zagra formacja Calm Chaos.

Na stronach INTERIA.PL możecie obejrzeć także teledysk do nagrania "Dirty Lies", pochodzącego z szóstej studyjnej płyty "Hate Yourself With Style".

Szczegóły konkursu, w którym można wygrać płyty Clawfingera, znajdziecie tutaj.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Clawfinger | wygraj

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje