CieszFanów Festiwal 2023 z pierwszym ogłoszeniem. Kto zagra podczas imprezy?

CieszFanów Festiwal ogłasza pierwszych artystów, którzy wystąpią podczas tegorocznej edycji! Na scenie zobaczymy takich artystów, jak Dezerter, Słoń, Cool Kids Of Death i Hunter!

Dezerter będzie jedną z gwiazd podczas CieszFanów Festival
Dezerter będzie jedną z gwiazd podczas CieszFanów FestivalPiotr DziurmanReporter

CieszFanów Festiwal zawsze charakteryzował się różnorodnością występujących na nim wykonawców. Obok legend polskiego rocka, pojawiały się głośne nazwiska sceny hiphopowej i popowej. Już pierwsze ogłoszenia pokazują, że najbliższa edycja będzie niezwykłym przeżyciem artystycznym i imprezą, dla której nie ma granic stylistycznych. Zobacz, kto wystąpi podczas imprezy!

Dezerter na CieszFanów Festival

W zeszłym roku obchodził 40. urodziny i o kolejne dziesięciolecie zaczął od nominacji do nagrody Fryderyk i świetną płytą "1986. Co będzie jutro?" przypominającą sesję nagraniową z 1986 roku, która nigdy wcześniej nie była opublikowana. Dezerter można nazwać sumieniem polskiej muzyki, bo ostrość wypowiedzi i wyrażania poglądów na świat i Polskę nie zmieniła się od początku istnienia. Teksty Krzyśka Grabowskiego są jak zwierciadło, w którym możemy dostrzec nasze przywary i fobie. Legendarny "Pałac" nam to przypomni.

Słoń

Nazywa się Wojciech Zawadzki i jest najważniejszych przedstawicielem nurtu horrorcore. Jego teksty przesiąknięte są obrazkami rodem z horrorów klasy B pełnych przemocy, potworów i apokaliptycznych wizji. Jednak nie można zwieźć się tym pozorom, bo to przestroga przed światem pełnym brutalności, a Słoń potrafi w nich przemycić mnóstwo celnych analiz dotyczących współczesnego świata i kondycji człowieczeństwa.

Najważniejsi polscy raperzyInteria.tv

Cool Kids Of Death

Najgłośniejszy zespół początku XXI wieku. Jego debiut z 2002 roku daleko wybiegał poza muzykę stając się, dzięki artykułowi gitarzysty grupy Kuby Wandachowicza zatytułowanemu "Generacja Nic", krzykiem tej części młodego wówczas i wykształconego pokolenia, która nie może sobie znaleźć miejsca w tamtejszej rzeczywistości.

Cool Kids of Death - Butelki z benzyną i kamienie

I choć dziś muzycy Cool Kids Of Death dawno przekroczyli czterdziestkę, to ich muzyka wciąż wzbudza ogromne emocje. Szczególnie, że w zeszłym roku powrócili do koncertowania po kilkuletniej nieobecności. Występują bardzo rzadko. Tym bardziej cieszyć będzie ich obecność w Cieszanowie.

Cool Kids of Death na Open'er Festival
Cool Kids of Death na Open'er Festival
Cool Kids of Death na Open'er Festival
Cool Kids of Death na Open'er Festival
+21

Hunter

Jest jednym z weteranów polskiej sceny thrashmetalowej, bo za trzy lata będzie obchodził swoje 40-lecie! Hunter na scenie łączy metal z elementami teatru. Inscenizacje są ciekawą formą poszerzania interpretacji wyjątkowych tekstów Pawła "Draka" Grzegorczyka, jednej z największych osobowości współczesnego polskiego metalu. Ostatnio Hunter miał problem, bo dwie radne ze Szczytna, skąd zespół pochodzi, uznały, że przebranie aktora występującego z zespołem na scenie w mundur hitlerowski obraża je. Sprawę zgłosiły prokuraturze, która na szczęście odmówiła wszczęcia dochodzenia.

CieszFanów Festiwal 2023: Gdzie? Kiedy? Bilety

Impreza odbędzie się w dniach 17-19 sierpnia 2023 na terenie Kąpieliska Wędrowiec w Cieszanowie.

Bilety w trzeciej puli dostępne są w cenie 300 zł. Ta cena będzie obowiązywać aż do wyczerpania puli. Następnie zostanie ona podwyższone do 350 zł. Cena karnetów na miejscu będzie wynosić 400 zł.

Bilety na poszczególne dni trafią do sprzedaży wkrótce!

Dezerter
Dezerter
Dezerter
Dezerter
+4
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas