Reklama

CETI: Wyjątkowy koncert

Za niewiele ponad tydzień, 15 lutego w poznańskim klubie "Eskulap", dowodzony przez Grzegorza Kupczyka zespół CETI zagra koncert, który następnie trafi na podwójną płytę live. Album ma już tytuł - "Living Angel". Zespół przygotował niespodzianki dla fanów. Niestety jest też smutna wiadomość. W "Eskulapie" po raz ostatni zagra z CETI gitarzysta Przemysław "Burza" Burzyński. Jego następca jest już znany.

Wszyscy fani, którzy stawią się w 'Eskulapie" i zaśpiewają z CETI jeden z rockowych przebojów, znajdą swoje nazwisko bądź pseudonim w książeczce albumu wraz z podziękowaniami. Do biletu zostanie poza tym dodana gratis kaseta Grzegorza Kupczyka "20012000 Live".

Reklama

To jeszcze nie koniec niespodzianek. Ci, którzy byli na koncercie i zakupią album koncertowy CETI w sklepie "Art-Rock-Cafe", na www.oskar-cd.com.pl lub przez stronę internetową zespołu CETI, otrzymają zwrot pieniędzy za bilet. Uczestnicy koncertu w "Eskulapie" zostaną ponadto wyróżnieni specjalnymi, numerowanymi albumami na złotych dyskach.

Grzegorz Kupczyk przesłał nam program tego wyjątkowego koncertu. CETI zagra podczas niego następujące kompozycje: "Intro", "Treason", "Burning Fantasy", "The Choice", "Lamiastrata", "SATI", "I Know", "Blind Man" plus "Time To Fly", "Lot Sokola", "Pieśń pustyni", "Raining Dream", "Ogień i łzy", "Dorosłe dzieci", "Feniks", "Destiny", "Życie i tron".

Jest jeszcze jedna niespodzianka. Podczas koncertu 15 lutego premierę będzie mieć reedycja albumu "Czarna róża". Poza kompozycjami z pierwszego wydania na albumie znajdą się także utwory z singla oraz nagrania koncertowe zarejestrowane w czasie występu w poznańskim radiu Merkury. Fani pamiętają zapewne, że gościem na płycie był zmarły niedawno Czesław Niemen, który zagrał na klawiszach w dwóch kompozycjach.

I jest jeszcze smutna wiadomość dotycząca zmiany w składzie CETI, którą otrzymaliśmy od Grzegorza Kupczyka. Oto ona:

"Nie chcieliśmy już dłużej namawiać Go do pozostania, to strasznie przykre i żenujące.

Bezpośrednim powodem opuszczenia przez Niego zespołu CETI jest zmiana inklinacji, oznacza to, że jest to Jego wybór. Po wielu latach doskonałej współpracy i przyjaźni, zostawia nas ? muzykę, bo wybrał własną drogę do Boga".

"Dla nas to był szok, to świetny gitarzysta, niezwykle sprawny. Świetny technik i kompozytor. CETI to jak organizm i rodzina, straszne gdy w tym spokojnym domu cos się rozpada. Burza postanowił być z nami do momentu znalezienia jego następcy, co jest wielkim i przyjacielskim gestem z jego strony".

"Przesłuchiwaliśmy mnóstwo gitarzystów, których moglibyśmy przyjąć na jego miejsce. Żaden nie spełnial naszych oczekiwań. Jeżeli wyglądał? to nie grał jak należy, jeżeli grał to nie wyglądaŁ, jeżeli w końcu miał to i to, to okazywało się, że w głowie ma trociny". (śmiech)

"Ostatecznie wpadł nam w ręce gitarzysta z gdańskiego zespołu Bad Taste. Już po pierwszym przesłuchaniu okazało się, że to jest ten człowiek. Nazywa się Bartek Sadura. Świetny gitarzysta, skromny i bardzo pogodny".

"Po kilku próbach zespol CETI jest już sprawny koncertowo. Pierwszy koncert w nowym składzie odbędzie się w Gdyni 17 lutego, a więc w dwa dni po koncercie jubileuszowym, który równocześnie będzie koncertem pożegnalnym Burzy".

Wszelkie szczegóły dotyczące koncertu w "Eskulapie" znajdziecie na stronach kupczyk.rockmetal.plwww.oskar-cd.com.pl.

Z innych informacji dotyczących Grzegorza Kupczyka warto wspomnieć, że 10 lutego spotka się on w studiu Art-Sound Studio w Pile (CETI, Turbo) z muzykami zespołu Esqarial. Tam rozpoczną się prace nad płytą z utworami kompozytorów klasycznych.

Niebawem wokalista rozpocznie też prace z Peterem nad albumem projektu Panzer X.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Ceti | gitarzysta | Live | burza | koncert

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje