Reklama

Reklama

Cardi B staje w obronie Rity Ory krytykowanej za utwór "Girls"

Cardi B postanowiła stanąć w obronie Rity Ory, która została skrytykowana przez środowisko LGBTQ za utwór "Girls". Piosenka to wynik współpracy Ory z Cardi B, Charli XCX i Bebe Rexhą.

Cardi B postanowiła stanąć w obronie Rity Ory, która została skrytykowana przez środowisko LGBTQ za utwór "Girls". Piosenka to wynik współpracy Ory z Cardi B, Charli XCX i Bebe Rexhą.
Cardi B wspiera koleżankę /Jamie McCarthy /Getty Images

"To hymn kobiet, które nie boją się rządzić światem. To celebracja miłości" - mówiła Rita Ora o swoim nowym utworze "Gilrs".

Piosenka powstała we współpracy z Cardi B, Charli XCX i Bebe Rexhą. Po jej premierze, oprócz sugestii, że Rita Ora wyjawia swój biseksualizm, pojawiło się sporo negatywnych komentarzy. Przekaz zawarty w utworze nie spodobał się środowisku LGBTQ.

Sprawdź tekst utworu "Girls" w serwisie Teksciory.pl

Reklama

Wśród krytykujących znalazły się znane wokalistki.

"Czasem pojawiają się piosenki, które robią dla społeczności LGBTQ więcej złego niż dobrego. Piosenka jak ta tylko napędza męski punkt widzenia i marginalizuje ideę kobiety kochającej kobietę. Wiem, że nie była to intencja autorów piosenki, ale za jej słowami stoi wielki brak rozwagi, który mnie dotknął. Nie muszę pić wina, by całować dziewczyny. Kocham kobiety przez całe moje życie. Tego typu przekaz jest niebezpieczny, bo umniejsza i upośledza uczucia całej społeczności. Czuję, że mam obowiązek jej bronić, jak tylko jest to możliwe" - napisała na Twitterze Hayley Kiyoko.

W odniesieniu do tego typu komentarzy, Rita Ora postanowiła opublikować oświadczenie zdradzające intencje stojące za utworem "Girls".

"’Girls’ zostało napisane, by przekazać moją prawdę i jest dokładnym opisem bardzo prawdziwego i szczerego doświadczenia w moim życiu. Przez całe życie miałam romantyczne relacje z kobietami i mężczyznami i to jest moja osobista podróż" - napisała Ora.

Wokalistka przeprosiła również wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób czują się urażeni numerem "Girls". 

W obronie koleżanki stanęła jedna ze współtwórczyń utworu, Cardi B. 

"Nigdy nie próbowałyśmy wyrządzić krzywdy, ani nie miałyśmy złych intencji z tą piosenką. Ja osobiście miałam doświadczenia z inną kobietą. Kurde, z wieloma kobietami!" - napisała w mediach społecznościowych. 

Raperka dodała również, iż nie sądziła, że tekst utworu może być obraźliwy dla społeczności LGBTQ. "Przepraszam za to" - dodała Amerykanka. 

Numer "Girls" znajdzie się prawdopodobnie na drugim albumie brytyjskiej wokalistki. Jego premiera zaplanowana została na jesień tego roku. Wcześniej Ora wypuściła single "Anywhere" i "Your Song".


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy