Reklama

Caamora: Progrockowa mafia w Polsce

Na październik 2007 roku przewidziana jest premiera debiutanckiego materiału projektu Caamora, zatytułowanego "She". Zespół tworzą dobrze znany na progrockowej scenie klawiszowiec Clive Nolan (Arena, Pendragon, Neo, Shadowland, Strangers On A Train, Casino) oraz wokalistka Ag. Zanim dojdzie do nagrania płyty, duet pojawi się w styczniu 2007 roku na siedmiu klubowych koncertach w Polsce.

Clive i Ag po raz pierwszy spotkali się w lutym 2005 roku. Wtedy też narodził się pomysł na ich wspólny projekt muzyczny, a do pierwszych nagrań doszło już w marcu. Jako efekt tamtej sesji powstała ich pierwsza kompozycja napisana na potrzeby projektu "She" i narodziła się Caamora.

Reklama

"She" będzie oparty na klasycznej powieści wiktoriańskiego pisarza H.Ridera Haggarda. W tym epickim przedsięwzięciu gościnnie pojawią się również znakomici wokaliści, instrumentaliści oraz orkiestra wraz z chórem, a wszystko to złoży się na ponad dwugodzinną muzyczną podróż.

Nagrania planowane są na lato 2007 roku, natomiast we wrześniu zrealizowana zostanie specjalna część tego projektu, która nagrana zostanie na deskach teatru na potrzeby DVD. Box DVD ukaże się w tym samym terminie co płyta, czyli w październiku 2007 roku.

Debiut sceniczny Caamory odbył się 7 października w angielskim Marlowe, gdzie zespół wystąpił jako gość specjalny symfoniczno-rockowej formacji Jump. Natomiast od 14 do 21 listopada duet występował jako support na europejskiej trasie Galahad.

Na swoich występach duet prezentuje materiał z powstającego albumu "She" oraz wcześniejsze dokonania Clive'a Nolana z repertuaru Areny, Strangers on a Train oraz Shadowland.

W listopadzie ukazała się EP-ka "Closer", na której zawarty jest zarówno nowy materiał z "She" jak i starsze kompozycje Nolana, zaaranżowane specjalnie na potrzeby tej płytki. Płytkę będzie można nabyć podczas koncertów duetu.

Na EP-ce "Closer" znalazły się następujące utwory:

1."Half Moon Street" (nowa wersja utworu Shadowland)
2."World Somewhere" (część z projektu "She")
3."Sacrifice" (nowa wersja kompozycji Stranger on a Train, nagrana z udziałem orkiestry)
4."The Bonding" (kompozycja z "She")
5."Closer" (utwór, który powstał specjalnie na potrzeby tej EP-ki).

Oto szczegóły trasy Caamory po Polsce:

5.01.2007 - Warszawa, "Progresja"
6.01.2007 - Bydgoszcz, "Kuźnia"
7.01.2007 - Gdynia, "Pokład"
8.01.2007 - Poznań, "Piwnica 21"
9.01.2007 - Wrocław, "W-Z"
10.01.2007 - Katowice, "Cogitatur"
11.07.2007 - Bielsko-Biała, "Rockcafe".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Train | Pendragon | Arena | The Dumplings | Polsko! | nagrania | mafia | Shadowland | Caamora

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje