Reklama

C.O.C. na rzecz afgańskich kobiet

18 października w sali Rialto Theater, w Raleigh, w Stanach Zjednoczonych, odbędzie się specjalny pokaz DVD "Live Volume" grupy Corrosion Of Conformity. Cały dochód z biletów z imprezy, zatytułowanej "Live Volume: The Movie ", zostanie przeznaczony na rzecz organizacji Afghan Women's Mission z Pasadeny, w Kalifornii.

Afghan Women's Mission występuje przeciwko fundamentalistom islamskim - talibom, którzy ze względów religijnych zabraniają kobietom w Afganistanie jakiejkolwiek aktywności publicznej, kształcenia się, czy podejmowania samodzielnej pracy. Ogólnie rzecz biorąc organizacja jest za demokratyzacją życia w Afganistanie i pomaga zakładać szkoły oraz szpitale dla kobiet i dzieci, które uciekły z Afganistanu, aby uniknąć prześladowań.

Reklama

Dzięki Afghan Women's Mission rząd USA oraz organizacje zajmujące się obroną praw człowieka mają na bieżąco informacje o sytuacji ludzi w Afganistanie.

Muzycy C.O.C. zdecydowali się na taki pokaz nie bacząc na to, że zemsta fundamentalistów islamskich nie ogranicza się tylko do Azji, czego dowody mieliśmy 11 września.

"Dotarło do mnie niedawno, że kobiety w Afganistanie żyją w atmosferze strachu i terroru przez dzień i noc od wielu lat. Matki są odpowiedzialne za kształcenie dzieci. Jeśli nie wolno im tego robić - tak jak w Afganistanie - to jak mają się rozwijać ich dzieci?" - pyta Pepper Keenan, wokalista C.O.C.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Live | Corrosion Of Conformity | Mission

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje