Reklama

Była wokalistka Destiny's Child triumfuje

Sześć lat po odejściu w atmosferze skandalu z girlsbandu Destiny's Child wokalistka LeToya Luckett zadebiutowała na pierwszym miejscu amerykańskiej listy bestsellerów płytowych "Billboard 200". Album zatytułowany po prostu "LeToya" strącił ze szczytu zestawienia kompilację "NOW! 22".

W pierwszym tygodniu po premierze albumu płyta czarnoskórej wokalistki sprzedała się w nakładzie 165 tysięcy egzemplarzy, o 15 tysięcy kopii więcej, niż będąca obecnie na 2. składanka "NOW! 22".

Reklama

Po kilku miesiącach oczekiwań wreszcie do sklepów trafił debiutancki solowy album Pharrella Williamsa "In My Mind". Album, pierwotnie zapowiadany na jesień 2005 roku, według jego twórcy wymagał ponownego nagrania. Ostatecznie płyta członka słynnego producenckiego składu The Neptunes znalazła się na miejscu 3.

Oczko niżej mamy kolejną nowość. Jest nią 14. album Tom Petty'ego "Highway Companion". To najwyższe osiągnięcie amerykańskiego wokalisty od czasów albumu "Full Moon Fever", który w 1989 roku zadebiutował na pozycji 4.

Na 5. z 4. spadła płyta "St. Elsewhere" Gnarls Barkley, a na 6. z 5. ścieżka dźwiękowa do serialu "High School Musical".

Miejscami zamieniły się piosenkarki Rihanna z "A Girl Like Me" i Nelly Furtado z "Loose" (odpowiednio na 7. i 8.).

W 46. tygodniu na liście "PCD" The Pussycat Dolls awansowały z 10. na 9.

Pierwszą dziesiątkę zamykają w tym tygodniu Rascal Flatts z "Me and My Gang" (z 6. na 10.).

"Promiscuous" Nelly Furtado z gościnnym udziałem producenta Timbaland już szósty tydzień z rzędu znajduje się na czele zestawienia najpopularniejszych piosenek "Billboard Hot 100".

Zeszłotygodniowe pozycje utrzymali także Gnarls Barkley z "Crazy" (2.) i Cassie z "Me & U" (3.).

Do pierwszej piątki zestawienia w wielkim stylu wskoczyły Beyonce z "Deja Vu" (z 32. na 4.) i wokalistka Black Eyed Peas Fergie z "London Bridge" (z 84. na 5.).

Wyczyn przeboju piosenkarki jest drugim najwyższym skokiem w historii zestawienia "Billboard Hot 100". Rekord należy do piosenki "Breaking Free" ze ścieżki dźwiękowej do serialu "High School Musical", która także w 2006 roku awansowała z 86. na 4.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Now | Destiny | Po prostu | billboard | wokalistka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje