Reklama

Był dilerem w wieku 12 lat

Pochodzący z Atlanty raper Young Jeezy znalazł się z albumem "The Recession" na 1. miejscu zestawienia najlepiej sprzedających się płyta na świecie.

Jest to nowość na liście. Album odnotował tygodniową sprzedaż na poziomie 264 tysięcy egzemplarzy.

Reklama

Trzecia studyjna płyta w dorobku rapera promowana jest singlem "Put On" wyprodukowanym przez Drumma Boya i Kanye Westa.

Długą drogę przebył na szczyt muzycznego show-biznesu Young Jeezy. Kiedy był mały, jego rodzice się rozeszli. Już w wieku 12 lat był aktywny dilerem narkotyków. Szybko uzależnił się od kokainy. Współpracował z lokalną mafią i wielokrotnie był sądzony za różne przestępstwa i wykroczenia. To się nie zmieniło. Ostatnio został zatrzymany za niebezpieczne prowadzenie samochodu i jazdę bez dokumentów.

Dla pełnego obrazu Young Jeezy'ego warto jednak dodać, że raper aktywnie działa na polu charytatywnym, szczególnie jeśli chodzi o pomoc chorym i biednym dzieciom.

Na 2. miejscu światowej listy znalazła się ścieżka dźwiękowa z musicalu "Mamma Mia!" (sprzedaż 175 tys. egzemplarzy) opartym na piosenkach zespołu ABBA. Na płycie śpiewają aktorzy występujący w filmie, a więc Maryl Streep, Colin Firth, Amanda Seyfried czy Pierce Brosnan.

3. pozycja przypadła metalowej grupie Slipknot, pochodzącej z USA. Album "All Hope Is Gone" (165 tys.) promuje singel pod tym samym tytułem, a także utwór "Psychosocial". Płyta debiutowała na 1. miejscu amerykańskiej listy bestsellerów przygotowywanej przez magazyn "Billboard".

Najpopularniejsza płyta 2008 roku, a więc "Viva La Vida Or Death And All His Friends" (140 tys.) brytyjskiego zespołu Coldplay znalazła się na miejscu 4. Na stronach INTERIA.PL możecie zobaczyć drugi singel z tego albumu zatytułowany "Viva La Vida".

Kolejny raper "z problemami", The Game, znalazł się z "LAX" na 5. pozycji. Płyta rozeszła się w minionym tygodniu w liczbie 114 tys. egzemplarzy. Tuż za The Game'm pojawił się Kid Rock z wydanym jeszcze w 2007 roku albumem "Rock N Roll Jesus" (108 tys.). 11. płytę w dorobku artysty promują utwory: "So Hott", "Amen" i "All Summer Long".

Nie do końca udał się powrót boysbandu New Kids On The Block. Płyta "The Block" (104 tys.) debiutuje "dopiero" na miejscu 7., co jest wynikiem poniżej oczekiwań podsycanych od wielu miesięcy.

Na kolejnych miejscach znaleźli się dwaj wykonawcy z Wielkiej Brytanii: reaktywowana grupa The Verve z albumem "Forth" (84 tys.) i Walijka Duffy z debiutancką płytą "Rockferry" (80 tys.).

Czołową dziesiątkę światowej listy uzupełnia Rihanna i "Good Girl Gone Bad" (74 tys.) - album już po raz 66. znalazł się w zestawieniu.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: raper

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje