Reklama

Buty Katy Perry wycofane ze sprzedaży. Wokalistka przeprasza za rasistowskie symbole

Buty Katy Perry, które uznano za rasistowskie, zniknęły z półek sklepowych. Wokalistka szybko skomentowała całe zajście i przeprosiła wszystkich urażonych.

Katy Perry wycofała ze sprzedaży nową kolekcję butów

Wiosenna kolekcja butów wypuszczona do sprzedaży przez Katy Perry wywołał oburzenie wśród internautów. Wszystko przez zdobienia obuwia przypominające tzw. blackface - makijaż, który stosowano na przełomie XIX i XX wieku w USA, w spektaklach, w których bohaterami byli czarnoskórzy - wtedy przedstawiani w obraźliwy sposób: jako rasa gorsza, głupsza.

Reklama

Użytkownicy Twittera dopatrując się rasistowskiego symbolu na butach Perry natychmiast zażądali od niej komentarza:

"No dobrze, Katy Perry, wyjaśnij, o co chodzi z tymi butami", "Nigdy nie sądziłem, że zobaczę buty z 'blackface'. Katy Perry się udało" - pisali.

"Czy możemy przyjąć, że żaden produkt i usługa nie będzie reklamować się kombinacją słów 'black' i 'face'" - pojawiły się apele do firmy wokalistki.

Niedługo później buty zostały wycofane ze sprzedaży, a sama gwiazda przeprosiła urażone osoby.

"Było mi niezwykle przykro, kiedy okazało się, że buty porównuje się obrazów przywołujących bolesny rasistowski motyw 'blackface'. Nigdy nie mieliśmy zamiaru sprawić komuś jakiegokolwiek bólu" - wyjaśniła w "The New York Times".

Wokalistka dodała, że kolekcja była inspirowana współczesną sztuką i surrealizmem i nie miała na celu kogokolwiek obrażać.


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Katy Perry

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje