Reklama

Bruce Springsteen znów walczy w sądzie

Bruce Springsteen musi ponownie zmierzyć się sądownie z firmą Masquerade Music Ltd, aby powstrzymać ją od wydania na płycie jego piosenek nagranych wiele lat temu. "Boss" wygrał proces przed trzema laty, ale firma wniosła w środę, 28 marca, apelację.

W 1998 roku Springsteen wygrał proces z Masquerade Music Ltd o naruszenie praw autorskich. Tym samym udało mu się powstrzymać firmę od wydania jego 19 piosenek, nagranych 26 lat temu, kiedy jeszcze nie był światowej sławy muzykiem. Teraz Masquerade Music Ltd zakwestionowała słuszność rozstrzygnięcia sprzed trzech lat i liczy, że sąd zgodzi się z jej argumentacją.

Reklama

"Boss" nie był obecny na przesłuchaniu w sądzie. Kilka lat temu na rozprawie powiedział jednak, że owych 19 piosenek nigdy nie zamierzał wydać.

"To, co wydajesz, ma wpływ na twoją karierę. Ja zaś zawsze wierzyłem, że należy robić wszystko, co możliwe, aby chronić to, co się robi. Powstaje cała masa bootlegów, przeciwko którym walczę przez całą moją karierę" - mówił "Boss" w 1998 roku.

O tym, czy apelacja Masquerade Music Ltd zostanie uwzględniona, dowiemy się pod koniec tego tygodnia.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Bruce Springsteen | Masquerade | boss

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje