Reklama

Reklama

Bruce Liu: Dodatkowy koncert w Warszawie. Bilety wyprzedane w 7 minut

Zwycięzca XVIII Konkursu Chopinowskiego Bruce Liu zagra w marcu w Warszawie dodatkowy koncert, po tym jak bilety na pierwszy zostały wyprzedane w siedem minut - poinformował PAP Aleksander Laskowski, rzecznik prasowy Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

Bruce Liu to zwycięzca Konkursu Chopinowskiego 2021

Z okazji 212. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina planowano pierwotnie tylko jeden występ Bruce'a Liu - laureata zeszłorocznego Konkursu Chopinowskiego. Jednak ze względu na ogromne zainteresowanie wydarzeniem - wszystkie bilety zostały wyprzedane we wtorek - organizatorzy zadecydowali o uruchomieniu sprzedaży biletów na drugi koncert, który odbędzie się 2 marca. Bilety trafią do sprzedaży 1 lutego.

Podczas obu wieczorów Kanadyjczyk zagra ten sam repertuar - będzie można usłyszeć m.in.: Nokturn cis-moll op. 27 nr 1 czy Wielki Polonez Brillante Es-dur op. 22.

Reklama

"Pierwszy, wyprzedany już, koncert odbędzie się 1 marca i będzie transmitowany przez Program II Polskiego Radia oraz na kanale YouTube Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina" - przypomniał Laskowski.

Dodał również, że podczas obu koncertów będzie można nabyć album płytowy Bruce'a Liu zawierający nagrania z Konkursu Chopinowskiego opublikowany przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Płyta będzie dostępna w promocyjnej cenie.

Kim jest Bruce Liu?


Bruce (Xiaoyu) Liu urodził się 8 maja 1997 r.  w Paryżu, ukończył Konserwatorium Muzyczne w Montrealu. Współpracował z takimi zespołami jak m.in. Orkiestra Filharmonii Izraelskiej, Orchestras of the Americas czy Camerata Jerusalem.

Po zwycięstwie w zeszłorocznym Konkursie Chopinowskim Liu rozpoczął trasę koncertową, podczas której wystąpił w Polsce w katowickiej siedzibie NOSPR, W Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu oraz w Poznaniu z Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej.

Młody pianista natychmiast zyskał sympatię, stając się bohaterem słownego żartu, który zyskał dużą popularność w sieci. Zarówno imię i nazwisko, jak i aparycja muzyka w dość oczywisty sposób przywodzi bowiem na myśl mistrza innej dziedziny - legendarnego aktora i instruktora sztuk walki, Bruce'a Lee.

"Ten żart krąży w internecie od lipca. Moi znajomi stwierdzili, że w swoim stylu gry rzeczywiście przypominam nieco Bruce'a Lee, bo gram bardzo energicznie, dużo się ruszam. Może pewnego dnia wezmę lekcje karate? Kto wie" - stwierdził w wywiadzie udzielonym Programowi 2 Polskiego Radia.

Treningi nie byłyby dla niego wielkim wyzwaniem, bo - jak sam przyznał - uwielbia sport. Liu w wolnych chwilach pływa, jeździ na gokartach i tańczy. Pasjonuje się również gotowaniem, a efektami swoich kulinarnych eksperymentów regularnie dzieli się w zamieszczanych na Instagramie relacjach wideo. Zapytany o to, czy nie czuje się już znużony graniem muzyki Chopina, odparł: "Absolutnie nie. To jeden z niewielu kompozytorów, którymi nie sposób się znudzić".

Wszystko o Konkursie Chopinowskim w serwisie specjalnym! 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama