Reklama

Brit Awards rozdane!

Po raz dwudziesty przedstawiciele brytyjskiego przemysłu muzycznego wręczyli nagrody, uważane za europejskie odpowiedniki amerykańskich Grammy. Nie było zdecydowanego zwycięzcy - Robbie Williams, Macy Gray i Travis otrzymali po dwie statuetki.

W tym roku obyło się bez niespodzianek, jeśli nie liczyć słownych utarczek, którym z upodobaniem oddawali się nagrodzeni artyści. Robbie Williams, którego singel "She's The One" zyskał uznanie jako najlepsza piosenka i najlepsze wideo roku, posunął się nawet do wyzwania Liama Gallaghera z Oasis do pojedynku na pięści. Williams uważa, że trwający już od dłuższego czasu słowny spór powinien zostać rozstrzygnięty po męsku, w dodatku przed telewizyjnymi kamerami. Przegrany musiałby zapłacić 160 tysięcy dolarów na cele charytatywne wskazane przez zwycięzcę.

Reklama

Robbiego przebił jednak brytyjski DJ Brandon Block, który pijany wtargnął na scenę i oblał wodą Ronniego Wooda, gitarzystę the Rolling Stones, który miał wręczać nagrodę za najlepszą ścieżkę dźwiękową. Block, rozczarowany tym, że nie został uznany za najlepszego debiutanta, został sprowadzony ze sceny przez pracownika ochrony, ale do końca uroczystości zaczepiał przybyłych gości.

Wieczór zakończyło wręczenie nagrody specjalnej dziewczętom ze Spice Girls, które pojawiły się bez Geri Halliwell, ale podziękowały byłej koleżance za spędzone wspólnie chwile.

Za najlepszą wokalistkę spoza Wielkiej Brytanii i debiut roku uznano Macy Gray, dwie nagrody przypadły także w udziale grupie Travis, która otrzymała tytuł najlepszego brytyjskiego zespołu oraz autorów płyty roku. Statuetkę za zwycięstwo w kategorii najlepszy wokalista spoza Wielkiej Brytanii dostał Beck, a Toma Jonesa uznano za najlepszego wokalistę na Wyspach. Pozostałe nagrody otrzymali: TLC (najlepsza grupa, świat), S Club 7 (debiut roku, Wielka Brytania), Chemical Brothers (najlepsza grupa taneczna), Steps (najpopularniejszy zespół koncertowy, Wielka Brytania), 5ive (najlepsza grupa pop, Wielka Brytania) i Beth Ordon (najlepsza wokalistka, Wielka Brytania). Statuetkę za najlepszą ścieżkę dźwiękową otrzymali autorzy muzyki do filmu "Notting Hill".

WENN
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy