Reklama

Brand New Heavies: Nowy głos

Istniejąca blisko 20 lat angielska acidjazzowa legenda The Brand New Heavies nie ma szczęścia do wokalistek. Od czasu wydania w 1990 roku debiutanckiej płyty, zespół nagrywał z czterema różnymi piosenkarkami. Teraz za mikrofonem stanęła 25-letnia Nicole Russo, o której muzycy wypowiadają się w samych superlatywach.

Wokalistka po nagraniu solowej płyty "Through My Eyes" w 2002 roku, z której była kompletnie niezadowolona ("Byłam załamana brzmieniem mojego album"), postanowiła spróbować czegoś nowego. Za namową przyjaciół zdecydowała się na spotkanie z The Brand New Heavies.

Reklama

Członkowie grupy byli pod wrażeniem nie tylko głosu Nicole, ale także dojrzałości jej tekstów. W końcu spotkali wokalistkę, której teksty i melodie mogły sprostać ich muzyce.

Nicole przekazała The Heavies dawkę młodzieńczej energii i świeżości, przyczyniła się do odrodzenia zespołowej tożsamości.

Również Nicole była zachwycona zainteresowaniem ze strony legendarnej grupy. Jak przyznała, w kilku recenzjach jej solową płytę porównano do dokonań The Heavies, co sprawiło jej ogromną przyjemność.

W ten sposób powstał nowy album The Brand New Heavies, zatytułowany "Allaboutthefunk", który ukaże się 31 stycznia. Nicole powiedziała o nim, że to nie tylko album do zabawy.

"Wszystko zrobiliśmy samodzielnie. Nagraliśmy ten album, bo wierzymy w to, co robimy i dlatego, że to kochamy" - mówi piosenkarka.

Obejrzyj piękną Nicole Russo w nowym teledysku The Brand New Heavies do najnowszej piosenki "Boogie"!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Haven | głos | Brand New Heavies | NEW

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama