Reklama

Reklama

Brain Eno przeciwko reaktywacji Roxy Music

Brian Eno, jeden z najbardziej cenionych producentów na świecie (m.in. U2, David Bowie), skrytykował swoich byłych kolegów z zespołu Roxy Music - Bryana Ferry, Phila Manzarenę i Andy Mackay'a. Nie spodobał mu się ich pomysł reaktywowania grupy na trasę koncertową, która rozpocznie się w czerwcu w Irlandii.

Brian Eno, jeden z założycieli Roxy Music, opuścił grupę w 1973 roku, by poświęcić się karierze solowej, a później zająć się produkcją płyt. Nie był zainteresowany w dołączeniu do kolegów, gdyż nie widział ku temu uzasadnionego powodu.

"Nie jestem tym zainteresowany. Myślę, że dla każdego jest oczywiste, dlaczego to się dzieje. Dlaczego w ogóle odbywają się takie powroty? Nagle okazało się, że mają masę nowych pomysłów, które leżały uśpione przez ćwierć wieku? Nie podoba mi się coś takiego i uważam, że jest to w złym guście" - powiedział Eno w wywiadzie dla magazynu "Rolling Stone".

Reklama

Brian Eno jest pochłonięty obecnie zupełnie czym innym. W San Francisco, w Museum Of Modern Art, organizuje bowiem wystawę muzyczną pod tajemniczą nazwą "010101".

Ostatnim albumem nagranym przez Roxy Music był pochodzący z 1983 roku "Avalon". Po jego wydaniu grupa rozwiązała się.

BBC Radio 1
Dowiedz się więcej na temat: Roxy Music | David Bowie | BRAIN

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje