Reklama

Reklama

Borysewicz i Kukiz w duecie

Początek nowego roku jest zarazem końcem nagrań wyjątkowego albumu dwóch bardzo znanych postaci na polskim rynku muzycznym: Jana Borysewicza i Pawła Kukiza. Płyta duetu będzie zawierać kompozycje słynnego gitarzysty, do tekstów lidera grupy Piersi. Premiera odbędzie się już w lutym 2003 roku.

Praca nad albumem Jana Borysewicza i Pawła Kukiza trwała od wakacji 2002 roku. W nagraniach wzięli także udział muzycy związani na co dzień z Lady Pank wspierani przez muzyków sesyjnych m.in. Wojtka Pilichowskiego - bas i Rafała Paczkowskiego - klawisze.

Płyta, którą wyprodukował Jan Borysewicz wraz z Rafałem Paczkowskim, trafi do sklepów w lutym 2003 roku. Album zawierać będzie zupełnie premierowe utwory, skomponowane przez Borysewicza. Teksty napisał Paweł Kukiz.

Płyta będzie nie lada zaskoczeniem dla wszystkich sympatyków gitarzysty Lady Pank i wokalisty Piersi.

Reklama

"Myślę, że efekt będzie bardzo ciekawy, bo te piosenki bardzo odbiegają od tego, z czego byłem znany do tej pory" - mówił w grudniu Kukiz.

Pierwszym singlem, który trafi do rozgłośni radiowych, jest piosenka "Bo tutaj jest jak jest". Będzie ją można usłyszeć w rozgłośniach od 20 stycznia 2003 r.

Do pierwszego singla powstanie teledysk, którego realizacji w pierwszej połowie stycznia podjął się Filip Kovcin.

Tymczasem Paweł Kukiz spotyka się także na próbach z kolegami z Piersi - Dziadkiem i Jeziorem. Nie wyklucza, że z tych spotkań wynikną wkrótce jakieś plany płytowe.

Wreszcie trzecie przedsięwzięcie, w które chce się zaangażować Paweł Kukiz, to płyta do spektaklu z piosenkami Włodzimierza Wysockiego, w aranżacji Leszka Możdżera. Na razie pozostaje ona wyłącznie w sferze planów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy