Billie Eilish i jej matka nagrodzone za swoją działalność ekologiczną. "Jestem dumna"

Artystka ma już na swoim koncie Oscara i Grammy. W październiku do tej kolekcji doda kolejne wyróżnienie. Tym razem nie za swoją twórczość artystyczną a pracę na rzecz ochrony środowiska. Wraz ze swoją mamą, Maggie Baird, piosenkarka zostanie uhonorowana nagrodą przyznawaną przez organizację Environmental Media Association. Tym samym artystka dołączy do grona takich gwiazd jak: Adam Levine, Willie Nelson, Alanis Morissette. Nagrody zostaną przyznane podczas uroczystej gali, 8 października w Los Angeles.

Billie Eilish wyróżniona za działania na rzecz ochrony środowiska
Billie Eilish wyróżniona za działania na rzecz ochrony środowiskaHarry DurrantGetty Images

Każdego roku organizacja Environmental Media Association przyznaje znanym osobom wyróżnienia za ich działania na rzecz ochrony środowiska. W tym roku na liście wyróżnionych gwiazd znalazła się Billie Eilish i jej matka Maggie Baird.

Organizacja doceniła m.in. ich przedsięwzięcie o nazwie Overheated, organizowane podczas światowej trasy Eilish "Happier Than Ever". Był to cykl spotkań, który obejmował panele dyskusyjne poświęcone zmianie klimatycznej, prezentację filmów dokumentalnych, możliwość wymiany ubrań czy dyskusje poświęcone istocie wegetarianizmu i weganizmu.

"Cieszę się, że wraz z moją córką przyjmę tegoroczną nagrodę EMA Missions in Music Award" - podkreśliła Baird w oświadczeniu cytowanym przez serwis "Billboard". "Jestem bardzo dumna, że Billie używa swojego głosu, by inspirować młodszą publiczność i opowiadać się za zmianą. To spełnienie marzeń, że Billie i ja dzielimy tę samą pasję, walkę z kryzysem klimatycznym. Wierzę, że razem jesteśmy silniejsi i wiem, że Billie będzie nadal wywierać ogromny wpływ na Ziemię i przyszłe pokolenia" - dodała.

Podobnie było na jubileuszowej gali, 10. gali LACMA Art+Film organizowanej przez dom mody Gucci. Eilish niczym kameleon tworzy i adaptuje trendy!
Wokalistka zaskoczyła media i fanów, gdy zadała szyku na dorocznej MET Gali w 2021 roku. Zaprezentowała się w całkiem odmiennej dla swego dotychczasowego wizerunku stylizacji.
Billie Eilish przyszła na świat 18 grudnia 2001 roku. Jej rodzicami są Maggie Baird i Patrick O'Connell, a piosenkarka narodziła się dzięki metodzie in-vitro. Ma brata Finneasa, który jest w dużej wierze współodpowiedzialny za jej sukces. To właśnie on komponuje utwory Billie i doradza jej. Rodzice natomiast także są zaangażowani w karierę Eilish i towarzyszą jej podczas tras koncertowych za kulisami.

Billie w 2016 roku.
Wokalistka w 2015 roku nagrywała z bratem swoje pierwsze piosenki, które zamieszczali na platformie SoundCloud. Przełom nastąpił wraz z utworem "Ocean Eyes", który dzięki pomocy menedżera Finneasa załatwił duetowi mały kontrakt z Apple Music. To wystarczyło, by o Eilish usłyszeli wszyscy.

Billie w 2017 roku.
+6

Oprócz młodej piosenkarki i jej mamy, podczas październikowej ceremonii nagrodę odbierze również znana widzom sagi "Zmierzch" aktorka Nikki Reed.

Emilia Komarnicka-Klynstra jako Billie Eilish w "Twoja twarz brzmi znajomo"Polsat
PAP/INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas