Reklama

Bilguun Ariunbaatar z zespołem wydali nowy singel. Posłuchaj "Spójrz"

Zespół Lavina stworzony przez Mateusza Banasiuka i Bilguuna Ariunbaatara wydał nowy singel "Spójrz". Utwór promuje nadchodzącą płytę.

Bilguun Ariunbaatar śpiewa w zespole Lavina

Mateusz Banasiuk jest aktorem znanym m.in. z roli Radka w serialu "Pierwsza miłość". Banasiuk interesuje się muzyką, od lat gra na perkusji. Zaczynał w zespole Gra pozorów.

Reklama

Bilguun Ariunbaatar to pochodzący z Ułan Bator celebryta. Szerszej publiczności dał się poznać, występując jako reporter fikcyjnej mongolskiej telewizji "U1 BATOR" w programie TVN "Szymon Majewski Show".

Choć w telewizyjnych programach udawał niezorientowanego obcokrajowca, w rzeczywistości mieszka w Polsce od dziecka i płynnie mówi po polsku. Przez rok związany był także z Radiem Rock oraz prowadził autorską audycję "Szybki Bill" w Radio Zet.

W 2015 roku aktor i celebryta postanowili spróbować sił w muzyce i założyli zespół Lavina. W ostatnich miesiącach zapowiedzieli, że szykują się do wydania debiutanckiej płyty, na której znajdzie się 11 piosenek.

"Bill pisał teksty (sprawdź!), cały zespół pisał muzykę. To powstawało w wolnym czasie, po lekcjach spotykaliśmy się i graliśmy na strychu, u moich rodziców" - mówił Mateusz Banasiuk w rozmowie z "Dzień Dobry TVN".

Zdradzili również, że na płycie znajdą się zarówno teksty po polsku, jak i po angielsku (sprawdź!). "Zmusili mnie do tego, żebym pisał po polsku. Po angielsku było łatwiej" - zażartował Bilguun. "Mieliśmy kilka takich małych koncertów, głównie dla znajomych i odnieśliśmy wrażenie, że te polskie jakoś lepiej docierają do publiczności" - wytłumaczył aktor.

Zespół opublikował singel "Spójrz", który promuje nadchodzącą płytę. Gościnnie w nagraniach udziała wzięła Maria Tyszkiewicz. Przy okazji muzycy zapewnili, że album pojawi się już niedługo. 

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Bilguun Ariunbaatar | Mateusz Banasiuk | Lavina

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje