Reklama

Behemoth: Nergal u Kuby Wojewódzkiego

Pomorski Behemoth rozpoczął proces przedprodukcji następcy albumu "Demigod". "Jest to zdecydowanie Behemoth: epicki, brutalny, techniczny i potwornie intensywny" - mówi o nowej muzyce wokalista Nergal. Ósma płyta chluby naszej sceny metalowej ukaże się jednak dopiero wiosną 2007 roku. Tymczasem już w najbliższą niedzielę, 18 czerwca, lider Behemoth będzie gościem programu Kuby Wojewódzkiego.

Śpiewający gitarzysta Behemoth podzielił się też swoimi wrażeniami z niedawno dobytych prób, na których muzycy przygotowywali nowe utwory.

"Zagraliśmy do tej pory jakieś 8 prób, na których praktycznie koncentrowaliśmy się tylko na nowych pomysłach. Właściwie dopiero zaczęliśmy fazę przedprodukcji nowego materiału, ale wszystko idzie zadziwiająco szybko. Materiał, który gromadziłem przez ostatni rok trafił na podatny grunt. Okazało się, że po tej ponadpółtorarocznej przerwie, Inferno, Orion oraz Seth są cholernie głodni robienia nowych rzeczy. Kilka zarysów utworów udało nam się stworzyć tuż przed trasą z Morbid Angel i wtedy już brzmiało to powalająco" - relacjonuje Adam Darski alias Nergal.

Reklama

"Jednak dopiero po trasie w USA mieliśmy okazję dłużej się nad wszystkim posiedzieć. Jedno jest pewne, z sześciu dość mocno zaawansowanych utworów, które do chwili obecnej udało się skomponować jesteśmy bardzo zadowoleni. Ciężko powiedzieć coś więcej ponad to, że jest to zdecydowanie Behemoth: epicki, brutalny, techniczny i potwornie intensywny. Jestem przekonany, że wszyscy ci, którzy polubili Demigod pokochają nowy stuff!" - powszechnie obowiązującą wśród muzyków regułkę przedstawił frontman polskich ambasadorów metalu.

Pod koniec maja Behemoth zakończył trasę koncertową po Polsce. Nergal nie kryje, że "Demigod Tour 2" był kolejnym sukcesem jego formacji.

"To był prawdziwy killer! Granie co noc dla polskich fanów było po raz kolejny zajebistym doświadczeniem. Mam nadzieję, że nikt kto widział nas oraz pozostałe 3 zespoły [Virgin Snatch, Corruption, Hermh - przyp. red.] w akcji nie mógł czuć się zawiedziony. Trasa była niezwykle udana, towarzystwo z jakim dzieliliśmy scenę było jak jedna, idealnie zgrana rodzina. Życzę każdej innej kapeli właśnie takiego składu koncertowego! Korzystając z okazji chcielibyśmy fanom i zespołom serdecznie podziękować za genialną atmosferę. Do zobaczenia mam nadzieję w niedalekiej przyszłości, przyjaciele!" - podsumował ostatnie koncerty w Polsce Nergal.

Przypomnijmy, że w ubiegły wtorek, 6 czerwca, czyli w "diabelskim" dniu 06.06.06 ukazał się retrospektywny album Pomorzan "Demonica". Na dwupłytowym materiale znalazły się wczesne utwory Behemoth z początku lat 90.

Zobacz teledyski Behemoth na stronach INTERIA.PL

Zobacz oficjalną stronę Kuby Wojewódzkiego.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kuba Wojewódzki | Behemoth | Nergal

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy