Reklama

Reklama

Beata Kozidrak pod obstrzałem za wsparcie gejów. Będzie bojkot?

Wsparcie Beaty Kozidrak dla pary gejów może sporo kosztować wokalistkę. W skrajnie prawicowych mediach pojawiają się nawoływania do bojkotu Kozidrak.

Wsparcie Beaty Kozidrak dla pary gejów może sporo kosztować wokalistkę. W skrajnie prawicowych mediach pojawiają się nawoływania do bojkotu Kozidrak.
Beata Kozidrak "naraziła" się poparciem gejów /fot. Łukasz Kalinowski /East News

Przypomnijmy, że na początku grudnia 2016 r. Beata Kozidrak na swoim facebookowym profilu zamieściła wideo nakręcone przez Jakuba i Dawida do jej przeboju "Niebiesko-zielone".

Sprawdź tekst piosenki "Niebiesko-zielone" w serwisie Teksciory.pl!

"Gratuluję kreatywności! Świetna robota! Cieszę się, że 'Niebiesko-Zielone' otwiera Wam wyobraźnię! Uwielbiam takie niespodzianki!" - napisała wówczas wokalistka, po raz pierwszy tak otwarcie wspierając środowisko LGBT.

Reklama

"Po prostu kosmos!" - tak na tę wiadomość zareagowali Jakub i Dawid, którzy od kilku lat są parą.

Ich wideo do piosenki "Niebiesko-zielone" to trzeci klip. Wszystko zaczęło się od nakręconego nad polskim morzem wakacyjnego wideo do piosenki "Some Other Summer" Roxette. Nagranie po kilku dniach trafiło do Pera Gessle, lidera szwedzkiej formacji.

Wakacyjne wideo stało się przebojem - w ciągu czterech miesięcy zostało odtworzone prawie 350 tys. razy.

"Generalnie jak kończy się lato wszyscy się smucą. My chcieliśmy pokazać, że jesienią i zimą też można się nieźle bawić. Szczególnie przy dobrej muzyce" - tłumaczy Jakub ideę wideo, w której znalazły się ujęcia z wszystkich czterech pór roku.

Tymczasem sprawą poparcia Beaty Kozidrak dla pary gejów zajęły się m.in. niszowy "Dziennik Narodowy" i serwis Prawicowa Polska.

Gazeta zarzuciła wokalistce "pseudotolerancję oraz ślepe naśladowanie liberalnych trendów z zagranicy, sprzecznych z tradycyjnymi wartościami i religią katolicką".

Z kolei Prawicowa Polska wprost nawołuje do bojkotu koncertów i płyt Kozidrak. Apeluje też o bojkot wokalistki w radiach. Serwis namawia też swoich użytkowników o rozsyłanie informacji do "zaprzyjaźnionych instytucji publicznych", by te nie zapraszały Beaty Kozidrak na swoje imprezy.

Graj razem z nami dla WOŚP! Wesprzyj Orkiestrę na pomagam.interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL