Basshunter: Komputerowa miłość

W kwietniu pochodzący ze szwedzkiego Halmstad DJ Jonas Altberg, lepiej znany jako Basshunter, podpisał kontrakt z wytwórnią Warner. Chwilę później na listach przebojów zaczął królować jego taneczny przebój "Boten Anna", który pochodzi z płyty "LOL" (premiera w poniedziałek, 6 listopada). Na temat tej piosenki narosło sporo nieporozumień.

Tytuł utworu oznacza "Anna, bot". Bot to komputerowy program, działający głównie na kanale dyskusyjnym IRC, wykonuje on pewne czynności w zastępstwie człowieka.

Reklama

Piosenka opowiada prawdziwą historię dziewczyny korzystającej z IRC-a, którą Basshunter wziął za bota. Dopiero po jakimś czasie dowiedział się, że to prawdziwa osoba, jednak później DJ stwierdził, że Anna w jego oczach na zawsze już będzie botem.

Wielu słuchaczy mylnie odbierało znaczenie tekstu, ponieważ słowo bot było często mylone z łódką ("boat" po angielsku), a komputerowy kanał był brany za kanał wodny. Dodatkowe zamieszanie wprowadził teledysk do "Boten Anna", w którym Basshunter płynie łódką po kanale.

Warto podkreślić, że Jonas Altberg jest wielkim sympatykiem gier komputerowych. Na płycie "LOL" znalazła się także piosenka "Vi sitter i Ventrilo och spelar DotA" o popularnej grze strategicznej "Warcraft 3".

Zobacz teledyski Basshuntera na stronach INTERIA.PL.

Dowiedz się więcej na temat: LoL | Jonas | miłość | Basshunter

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje