Reklama

Reklama

Awantura o tęczowe opaski na sylwestrze TVP. Will.i.am z Black Eyed Peas odpowiada posłowi Solidarnej Polski

Na wpis posła Solidarnej Polski zarzucającej TVP "promocję LGBT" zareagował Will.i.am z Black Eyed Peas. Przypomnijmy, że muzycy amerykańskiej gwiazdy sylwestra w Zakopanem wystąpili z tęczowymi opaskami.

Na wpis posła Solidarnej Polski zarzucającej TVP "promocję LGBT" zareagował Will.i.am z Black Eyed Peas. Przypomnijmy, że muzycy amerykańskiej gwiazdy sylwestra w Zakopanem wystąpili z tęczowymi opaskami.
Will.i.am (Black Eyed Peas) relacjonował swój występ w Zakopanem na żywo /AKPA

W mediach społecznościowych po pojawieniu się Black Eyed Peas wybuchła burza. Poszło o tęczowe opaski, będące symbolem wsparcia osób LGBT+. Przed wykonaniem hitu "Where Is the Love?" ze sceny padły słowa: "Następną piosenkę dedykujemy tym, którzy doświadczyli nienawiści". Wśród tych osób wymienili osoby pochodzenia żydowskiego, afrykańskiego i osoby LGBT+. "Kochamy was!" - wykrzyczeli. 

"Żeby ukrócić wszelkie spekulacje - wszystko było tak, jak umówione, na najwyższym poziomie, włącznie z każdym elementem stroju" - mówił po ich występie Tomasz Kammel, prowadzący sylwester w TVP.

Reklama

Występ Black Eyed Peas. Reakcja Marcina Warchoła

Występ Black Eyed Peas skomentował na Twitterze poseł Solidarnej Polski Marcin Warchoł. "Promocja LGBT w #TVP2 . WSTYD! To nie #SylwesterMarzeń lecz Sylwester Wynaturzeń" - napisał.

Na jego wpis zareagował Will.i.am, raper, lider zespołu Black Eyed Peas.

"Jedność, tolerancja, zrozumienie, szacunek, różnorodność i integracja... TO MIŁOŚĆ..." - napisał.

"Ludzie to ludzie i wszyscy powinniśmy praktykować szacunek i miłość dla wszystkich typów ludzi na ziemi i uczyć się od nich" - dodał.

Muzyk odpowiedział także na wpis Grzegorza Furgo z Platformy Obywatelskiej. 

"To był prawdziwy medialny nokaut! Black Eyed Peas z apelem do widzów i publiczności TVP o otwartość umysłu wobec różnych mniejszości, także seksualnych. Kochamy was LGBT, kochamy was ludzie Afryki, kochamy was uchodźcy. Docenił też pomoc Polaków dla Ukrainy" - napisał polityk.

Raper odpowiedział mu słowem "LOVE", które oznacza miłość.

Will.i.am: Nie jesteśmy "Black Eyed PiS"

Will.i.am w swoich mediach społecznościowych zabrał głos już wcześniej. Transmitował w nich na żywo końcówkę koncertu w Zakopanem oraz pierwsze minuty po zejściu ze sceny. 

"Jesteśmy Black Eyed Peas. Można też powiedzieć Black Eyed Peace, bo jesteśmy za pokojem, jednością, harmonią. Nie jesteśmy "Black Eyed PiS" - mówił podczas relacji, literując każde słowo.

"Jesteśmy za tolerancją, pokojem, równością i harmonią" - powiedział raper.

"Czasami musisz wyjść do ludzi, którzy nie mają tych samych poglądów, żeby ich zainspirować. Pokazać, na czym polega tolerancja. Zatem było wspaniale móc tu być, w Polsce, to świetny kraj" - dodał.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy