Audioriver 2016: Sigma, Gesaffelstein i Gorgon City na początek

Sigma, Gorgon City, Frederic Robinson, Recondite, Vrilski, Gesaffelstein oraz Scuba to pierwsi artyści ogłoszeni artyści przez Audioriver.

Publiczność na festiwalu Audioriver

Sigma

"W 2012 roku drum & bassowy duet Sigma grał na małej scenie naszej imprezy w klubie 1500 m2 do wynajęcia, a dziś ma na koncie platynowe płyty w kilku krajach. Nic dziwnego więc, że na Audioriver 2016 wystąpią już na głównej scenie i w pełnym, koncertowym składzie" - mówi Łukasz Napora, jeden z organizatorów Audioriver. Zespół z pewnością zagra materiał z albumu "Life", który ukazał się w grudniu 2015 roku.

Gorgon City

Reklama

Nie mniejszą liczbę przebojów wychodzących poza elektroniczną niszę, mają na koncie panowie z Gorgon City, którzy podobnie jak Sigma, nigdy wcześniej w Polsce nie występowali w wersji live. Oni także zaczynali jako uznani, ale undergroundowi artyści, produkując osobno pod pseudonimami Foamo i Rack n Ruin. Dziś są już po wydaniu debiutanckiego albumu "Sirens", na którym znalazły się utwory "Ready For Your Love", "Imagination" czy "Unmissibable".

Frederci Robinson

Choć artysta wydaje m.in. w Hospital Records i Blu Mar Ten Music, nie jest to typowo drum & bassowy producent. Bliżej mu momentami do Bonobo - zarówno pod względem brzmienia, jak i łączenia elektronicznego z organicznym. 

Recondite

Kolejnym artystą, który wystąpi na tegorocznym festiwalu, jest jeden z najlepszych performerów w dzisiejszej elektronice - Recondite. Czytelnicy największego światowego portalu poświęconego tym brzmieniom, Resident Advisor, od kilku lat umieszczają go na liście najlepszych live-actów. W 2013 roku był dziewiąty, w 2015 zajął drugie miejsce, a rok wcześniej był na szczycie podium.

Vrilski

Live act z gatunku techno, choć nieco mocniejszej odmiany, zaprezentują także Vril i Voiski, występujący pod wspólnym szyldem Vrilski. Pierwszy z nich również znalazł się na liście najlepszych live actów wg Resident Advisor, a to za sprawą grania swoich wydawnictw oznaczonych znakami tak szanowanych obecnie wytwórni, jak Giegling czy Delsin. Kolega z tej drugiej oficyny, Voiski, to także uznana postać, która swoje produkcje sygnuje również innym, bardzo prestiżowym szyldem labelu L.I.E.S.

Gesaffelstein

Kolejny artysta prezentujący jeszcze inną twarz techno niż wymienieni powyżej twórcy, to Gesaffelstein, który wraca na płocką plażę po trzech latach przerwy. W międzyczasie wypuścił album "Aleph", a niedawno coś z zupełnie innego muzycznego świata, czyli ścieżkę dźwiękową do francuskiego filmu "Maryland".

Scuba

Przed laty jeden z gigantów dubstepu, następnie innowator house’u, a dziś jeden z orędowników mrocznego techno. W 2015 roku wydał album "Claustrophobia".

11. edycja Audioriver odbędzie się w dniach 29-31 lipca 2016 roku w Płocku.

Zobacz klip Sigmy "Nobody To Love":

Sprawdź tekst "Nobody To Love" w serwisie Teksciory.pl

Dowiedz się więcej na temat: Audioriver

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje